کارمزد صرافی کوینکس

کارمزد صرافی کوینکس، در صورت عدم نظارت و کنترل دقیق بر کارمزد صرافی CoinEx و عدم رعایت استانداردهای صنعت، ممکن است بخش قابل توجهی از سرمایه شما به دلیل هزینه‌های کارمزد از دست بروند.

همچنین، با توجه به محدودیت‌های صرافی‌های متمرکز برای کاربران ایرانی، بسیاری از معامله‌گران به صرافی‌هایی مانند CoinEx، KuCoin و دیگران مهاجرت کرده‌اند تا ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنند. اما، توصیه می‌شود که این مهاجرت اجباری، افراد را از بررسی دقیق کارمزد صرافی CoinEx، کارمزد KuCoin و هر صرافی دیگری که انتخاب کرده‌اند، نحوه مدیریت حساب و سرمایه خود به طور دقیقتر فراموش نکند.

با توجه به اهمیت صرافی CoinEx در بین کاربران ایرانی، پس از آموزش جزئیات ثبت نام و احراز هویت در این صرافی، حالا به بررسی دقیق کارمزد CoinEx می‌پردازیم و اطلاعات کامل را ارائه خواهیم کرد. پس تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

کارمزد صرافی کوینکس

کارمزد صرافی CoinEx، همانند اکثر صرافی‌های رمزارزی، برای عملیات خرید، فروش، و برداشت ارز دیجیتال و همچنین برخی از واریزهای رمزارز، معین شده است. اما، متفاوت از انتظارات رایج در بازارهای کریپتو، تنها یک قسمت کوچک از کارمزد تراکنشات ورودی و خروجی به صرافی CoinEx منظور به خود صرافی است. به عبارت دیگر، بخش کوچکی از کارمزد پرداختی به صرافی CoinEx، به عنوان درآمد مستقیم به آن منتقل می‌شود و بیشتر این کارمزد برای پشتیبانی از خدماتی که این صرافی برای بهبود کارایی تراکنشات و تأمین امنیت دارایی‌های کاربران ارائه می‌دهد، مصرف می‌شود.

کارمزد صرافی کوینکس
کارمزد صرافی کوینکس

کارمزد صرافی CoinEx برای انجام عملیات‌های مختلف به شرح زیر است:

کارمزد برداشت CoinEx

 • کارمزد برداشت مرتبط با فرآیند برداشت ارز دیجیتال از حساب کاربران است. این کارمزد به عنوان جزء از هزینه‌های انجام تراکنشات برای کاربران در نظر گرفته می‌شود.

کارمزد واریز به CoinEx

 • برای واریز برخی از رمزارزها به حساب کاربری CoinEx، کارمزدی به میزان ناچیز اعمال می‌شود. این کارمزد معمولاً بر اساس نوع و مقدار رمزارز مورد واریز محاسبه می‌شود.

کارمزد تیکر و میکر در CoinEx

 • برای انواع سفارش‌های گذاری در معاملات اسپات، فیوچرز و مارجین، کارمزد تیکر و میکر اعمال می‌شود. این کارمزد بر اساس نوع سفارش، حجم معامله، و سایر عوامل مرتبط محاسبه می‌شود.

کارمزد نوع حساب کاربری CoinEx

 • صاحبان حساب‌های با حجم معاملات زیاد در صرافی CoinEx ممکن است از کارمزد کمتری برخوردار شوند. این کارمزد ممکن است بر اساس حجم معاملات یا میانگین موجودی حساب محاسبه شود.

با درک دقیق از این کارمزدها، کاربران قادرند تاکتیک‌های بهینه‌سازی برای کاهش هزینه‌های خود را اجرا کرده و از خدمات صرافی CoinEx با کارمزد مناسب بهره‌مند شوند.

کارمزد واریز و برداشت در صرافی کوینکس

یکی از مهم‌ترین انواع کارمزد در صرافی‌های ارز دیجیتال، کارمزد واریز و برداشت است که البته میزان منطقی آن نباید باعث نگرانی شود.

استفاده از واژه کارمزد برای واریز به صرافی کوینکس چندان درست نیست. زیرا معمولاً واریز دارایی به صرافی‌ها شامل کارمزد نمی‌شود و خوشبختانه کارمزد واریز بسیاری از رمزارزهای پرکاربرد به صرافی کوینکس صفر است. البته واریز برخی ارزهای دیجیتال خاص به این صرافی شامل پرداخت کارمزد اندکی است.

اما برای برداشت تمامی ارزهای دیجیتال از صرافی کوینکس باید کارمزدی پرداخت شود که عمدتاً به عنوان پاداش به افرادی تعلق می‌گیرد که مسئولیت تأیید تراکنش‌ها در شبکه‌های انتقال رمزارزها را برعهده دارند.

کارمزد واریز و برداشت در صرافی کوینکس مطابق با هر شبکه انتقال، متفاوت است. بنابراین باید همیشه شبکه‌ای را انتخاب کرد که کمترین هزینه را برای واریز یا برداشت دارایی ایجاد می‌کند.

کارمزد واریز به صرافی کوینکس

کارمزد واریز ارزهای دیجیتال محبوب ایرانیان در صرافی کوینکس بطور کلی رایگان است، اما تعداد معدودی استثنا نیز وجود دارد که لازم است کارمزدی بپردازید. این ارزهای دیجیتال و کارمزدهای مربوطه عبارتند از:

 1. بیبی دوج کوین با ۱۰ درصد کارمزد بر روی شبکه بایننس اسمارت چین
 2. کالت کوین با 0/4 درصد کارمزد بر روی شبکه ای‌آرسی 20
 3. کیشو اینو با 2 درصد کارمزد بر روی شبکه ای‌آرسی20
 4. لونا کلاسیک با 0/5 درصد کارمزد بر روی شبکه خودش
 5. پکسوس گلد با 0/02 درصد کارمزد بر روی شبکه ای‌آرسی20
 6. پیت بول کوین با 4 درصد کارمزد بر روی شبکه بایننس اسمارت چین
 7. سولو کوین با 0/01 درصد کارمزد بر روی شبکه ایکس آر پی
 8. استیبل یواستیسی با 0/5 درصد کارمزد بر روی شبکه لونا کلاسیک
 9. یوشی کوین با 10 درصد کارمزد بر روی شبکه بایننس اسمارت چین

برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس و برخی نکات مهم

انتقال ارزهای دیجیتال از طریق شبکه‌های بلاک‌چین، مستلزم پرداخت کارمزد به افرادی به نام ماینر است که وظیفه تأیید تراکنش‌ها را برعهده دارند. صرافی‌ها نیز با دریافت کارمزد از کاربران، هزینه‌ی پاداش ماینرها را تأمین می‌کنند.

صرافی کوینکس، اطلاعات دقیقی درباره‌ی کارمزد برداشت هر ارز دیجیتال ارائه کرده است. اما باید توجه داشت که میزان دقیق کارمزد، بستگی به ترافیک شبکه در لحظه‌ی انتقال دارد و ممکن است اندکی بیشتر یا کمتر از میزان اعلام شده باشد.

بنابراین توصیه می‌شود همواره از شبکه‌ای استفاده شود که کمترین کارمزد را دارد. البته پشتیبانی صرافی یا کیف پول مقصد از آن شبکه، اهمیت بسیاری دارد. به عبارت دیگر، شبکه‌ای باید انتخاب شود که هم در مبدأ و هم در مقصد، کمترین هزینه و بیشترین پشتیبانی را داشته باشد.

به عنوان مثال، در انتقال تتر استیبل کوین از صرافی کوینکس به صرافی نوبیتکس، اگرچه شبکه CSC کارمزد کمتری نسبت به شبکه BSC دارد، ولی چون توسط صرافی مقصد پشتیبانی نمی‌شود، باید از شبکه BSC بهره برد تا هماهنگی لازم در مبدأ و مقصد وجود داشته باشد.

راهکارهای کاهش هزینه کارمزد صرافی کویینکس

برای پرداخت کارمزد کمتر در صرافی کویینکس، سه روش اصلی وجود دارد:

اول – نگهداری مقادیر زیادی از توکن بومی CET در حساب کاربری. این کار باعث ارتقاء سطح حساب به دسته‌های VIP و دریافت تخفیف کارمزد می‌شود.

دوم – انجام معاملات پرحجم و با سرمایه بالا. هر چه حجم معاملات بیشتر باشد، کارمزد کمتری دریافت خواهد شد.

سوم – استفاده از توکن CET به عنوان ارز پایه برای پرداخت هزینه‌های معاملاتی. این کار موجب ۲۰ درصد تخفیف کارمزد می‌گردد.

بنابراین با بکارگیری روش‌های فوق، کاربران می‌توانند میزان قابل توجهی از هزینه‌های صرافی کویینکس را کاهش دهند.

راهکارهای کاهش هزینه کارمزد صرافی کویینکس
راهکارهای کاهش هزینه کارمزد صرافی کویینکس

کارمزد معاملات اسپات و فیوچرز در صرافی کوینکس

کارمزد پایه معاملات اسپات (Spot) برای هر دو دسته معامله‌گران میکر و تیکر در صرافی کوینکس 0.2% است. با نگهداری مقدار مشخصی از توکن CET در حساب کاربری، این میزان به 0.16% کااهش می‌یابد.

علاوه بر این، بر اساس حجم معاملات اسپات در ماه گذشته، سطوح VIP مختلفی برای حساب‌ها تعریف شده است. هرچه سطح بالاتر باشد، کارمزد پایین‌تری اخذ می‌شود. در برخی موارد کارمزد حتی منفی و به معنای پرداخت پاداش توسط صرافی است.

در معاملات فیوچرز نیز کارمزد پایه به ترتیب برای میکرها و تیکرها ۰.۰۳% و ۰.۰۵% است. بر اساس حجم معاملات ماه قبل، سطوح بازارسازی متفاوتی تعریف شده که امکان دریافت تخفیف و حتی پاداش را فراهم می‌کند.

کارمزد ساعتی یا فاندینگ فی معاملات فیوچرز در صرافی کوینکس

کارمزد ساعتی یا فاندینگ فی، به منظور همگام سازی قیمت فیوچرز با بازار اسپات، هر ۸ ساعت یکبار و تنها از معامله گرانی که موقعیت باز دارند، دریافت می‌شود.

میزان فاندینگ فی مربوط به هر قرارداد فیوچرز، در بالای نمودار قیمت همان ارز دیجیتال در صرافی کوینکس قابل مشاهده است.

همچنین بر اساس میزان نگهداری توکن CET در حساب کاربری، سطوح VIP مختلفی تعریف شده که بر اساس آن، کارمزد پایین‌تری برای معامله‌گران فیوچرز در نظر گرفته می‌شود. هر چه سطح بالاتر باشد، کارمزد کمتری دریافت خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله با انواع مختلف کارمزدهای صرافی کویینکس برای انجام معاملات ارز دیجیتال آشنا شدیم. دیدیم که کارمزد پایه معاملات اسپات و فیوچرز به ترتیب 0.2% و 0.03-0.05% است. اما با انجام اقداماتی مثل نگهداری توکن CET، داشتن حجم بالای معاملات ماهانه، و استفاده از توکن CET به عنوان پایه پرداخت، می‌توان تخفیف‌های قابل توجهی دریافت کرد.

بنابراین با آگاهی از نکات اشاره شده، می‌توان همواره مناسب‌ترین کارمزد را در صرافی کویینکس پرداخت نمود. این موضوع در مورد سایر صرافی‌ها و کیف‌پول‌های ارز دیجیتال نیز صادق است؛ با شناخت دقیق نحوه محاسبه کارمزدها می‌توان از بروز هزینه‌های غیرضروری جلوگیری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا