GTC در فیوچرز ال بانک چیست

GTC در فیوچرز ال بانک (Good till cancelled) نوعی از سفارش است که یک سرمایه گذار می‌تواند برای خرید یا فروش اوراق بهادار قرار دهد. این امر تا زمانی که سفارش اجرا شود یا سرمایه گذار آن را لغو کند، فعال باقی می‌ماند. کارگزارها معمولا حداکثر زمانی که می‌توانید یک سفارش GTC را باز بگذارید (فعال) را به ۹۰ روز محدود می‌کنند. به هر نحو در ادامه با ما همراه باشید تا با این امکان بیشتر آشنا شوید.

چنانچه علاقمند به ثبت نام در صرافی ال بانک Lbank هستید، می‌توانید از کد تخفیف زیر که به صورت اختصاصی برای وبسایت تحلیل اکسچنج است، استفاده کنید:

معرفی GTC در فیوچرز ال بانک Lbank

سفارش تا ابطال شدن، GTC در فیوچرز ال بانک یک سفارش است که بدون توجه به فریم زمانی، تا زمانی که سفارش به صورت صریح لغو نشود فعال باقی می‌ماند. تاجران ممکن است از سفارشات GTC برای کاهش مدیریت روزانه پرتفوی خود استفاده کنند. خطرات مرتبط با سفارشات GTC شامل اجرای سفارشات در لحظات نامناسب، مانند رالی کوتاهی در قیمت‌ها یا نوسانات موقتی است. افت شدید در قیمت‌ها ممکن است باعث بازگشت تاجران با زیان شود.

مبانی سفارشات ابطال شدن (GTC)

سفارشات GTC جایگزینی برای سفارشات روزانه هستند که در صورت عدم اجرا تا پایان روز معاملاتی منقضی می‌شوند. با این که نام آن ممکن است اشتباه باشد، سفارشات GTC معمولا برای مدت طولانی فعال نمی‌مانند. بیشتر کارگزارهای ال بانک سفارشات GTC را بعد از ۳۰ تا ۹۰ روز از زمان قرار دادن آن‌ها باطل می‌کنند تا از اینکه یک سفارش فراموش شده ناگهان اجرا شود جلوگیری کنند.

از طریق سفارشات GTC در فیوچرز ال بانک، سرمایه گذارانی ممکن است به طور مداوم قیمت‌های سهام را نظارت کنند. آن‌ها می‌توانند سفارشات خرید یا فروش را در نقاط قیمت خاص قرار دهند و برای چند هفته آن را نگه دارند. اگر قیمت بازار به قیمت سفارش GTC رسید قبل از اینکه سرمایه گذار سفارش GTC را لغو کند یا منقضی شود، معامله اجرا خواهد شد. سرمایه گذاران ممکن است همچنین سفارشات GTC را به عنوان سفارشات توقف قرار دهند، که سفارشات فروش را در زیر قیمت بازار و سفارشات خرید را در بالای قیمت بازار گذاشته و خسارات را محدود کند.

خطرات سفارشات GTC در فیوچرز ال بانک Lbank

برخی بر این باورند که این گونه سفارشات برای سرمایه گذارانی که ممکن است سفارشاتشان در زمان نامناسبی اجرا شوند به علت نوسانات موقتی در بازار، خطرناک هستند. با این حال، بیشتر شرکت‌های کارگزاری هنوز سفارشات GTC و توقف را در خدمات خود ارائه می‌دهند، اما آ‌ن‌ها را به صورت داخلی اجرا می‌کنند.

خطر یک سفارش GTC زمانی پدید می‌آید که روزی از نوسان شدید قیمت‌ها باعث عبور از قیمت حداکثر سفارش GTC در فیوچرز ال بانک می‌شود و سپس به سرعت باز می‌گردد. نوسان ممکن است یک سفارش فروش توقف را فعال کند زمانی که قیمت یک سهم کاهش می‌یابد. اگر قیمت توکن خریداری شده، فوراً بازده داشت، آن کسی که سفارش داده بود فروخته است. حالا اگر بخواهد موقعیت را دوباره برگرداند با مواجهه با خرید انتخابی بالا مواجه است.

مثالی از سفارش GTC

سرمایه گذاران معمولا سفارشات GTC را قرار می‌دهند زیرا می‌خواهند یا به قیمتی کمتر از سطح معاملاتی فعلی خرید داشته باشند یا به قیمتی بیشتر از سطح معاملاتی فروش داشته باشند. اگر سهام یک سهم به قیمت ۱۰۰ دلار در هر واحد معامله شود، یک سرمایه گذار می‌تواند یک سفارش خرید GTC به قیمت ۹۵ دلار قرار دهد. اگر قیمت بازار به آن سطح برسد قبل از اینکه سرمایه گذار سفارش GTC را لغو کند یا منقضی شود، معامله اجرا خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا