چگونه یک معامله گر ارزدیجیتال شوید؟

یک معامله گر ارزدیجیتال باید چه چیزهایی را رعایت کند؟

امروزه ارزهای دیجیتال جایگاه ویژه‌ای رو در زندگی روزمره‌ی همه‌ی ما پیدا کرده اند. به طوری که تقریبا هیچ روزی نیست که در طی آن اسم‌هایی مثل تتر، بیت‌کوین و این دست از ارزها را نشنویم.

با بی ‌ثباتی‌های اقتصادی که امروزه گریبان گیر کشورمان شده است، نیاز به کار با انواع ارزهای دیگر برای حفظ یا افزایش سرمایه و دارایی‌های کنونی بیشتر و بیشتر می‌شود و یکی از این روش‌ها، معامله ارز دیجیتال است.

معامله ‌گری ارزهای دیجیتال یکی از معدود شغل‌هایی است که پتانسیل زیادی برای رشد دارد. فاکتورها و متغیرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند روی درآمد شما تأثیر بگذارند؛ مواردی چون سطح تحصیلات و مکانی که در آن مشغول به کار هستنید. با استخراج و درک فاکتورهای مؤثر، شما می‌توانید درآمد خود را به حداکثر برسانید و در حرفه‌ی خود پیشرفت کنید.

این فاکتورها چه هستند؟

فاکتورهای مؤثر بر روی عملکرد یک معامله گر ارزدیجیتال به دو دسته: مهارت‌ها و عوامل خارجی تقسیم بندی می‌شود.

مهارت‌های یک معامله گر ارزدیجیتال

هر معامله گر ارزدیجیتال با دانستن مهارت‌هایی که لازم دارد می‌تواند حرفه‌ی خود را بهبود ببخشد. مهارت‌هایی چون:

تحقیق و بررسی ترند‌های بازار و اخبار

 اقتصاد و اخبار سیاسی می‌توانند تأثیرات زیادی بر روی نوسانات بازار داشته باشند. بنابراین یک معامله گر موفق باید در جریان تمامی این رویدادهای اخیر باشد و بر اساس آن‌ها تصمیم بر انجام یا صرف نظر از یک معمامله را بگیرد.

چک کردن موقعیت بازار به صورت مستمر

برای اطمینان حاصل کردن از درست انجام شدن مبادله‌ها، نیاز است که موقعیت‌های بازار، به خصوص زمانی که بازار در حالت بی ثباتی قرار دارد، بررسی شود؛ این کار را می‌توان با استفاده از چارت‌ها و یا استفاده از مظنه قیمت سهام از منابع مختلف انجام داد.

تعیین کردن موقعیت‌های در حال باز و یا بسته شدن

این مورد برای معامله گر های ارز دیجیتال روزانه بیشتر صدق می‌کند. به این صورت که آن‌ها باید تمامی گزاره‌ها و قراردادهای باز شده را تا زمان مشخص ببندند تا از باز ماندن موقعیتی در شب و افزایش ریسک جلوگیری کند.

ثبت وقایع

 در هر حرفه‌ای، نیاز است که وقایع، پیشرفت‌ها و پسرفت‌ها به طور جزئی ثبت شوند تا در آینده به انتخاب بهتر و مدیریت بحران کمک کنند.

تهیه استراتژی معامله

هرچند مارکت ارزهای دیجیتال تقریبا غیر قابل پیشبینی است، اما می‌توان با اتخاذ یک استراتژی هوشمندانه به یک درامد ثابت دست یافت و سود خود را به حداکثر رساند. در این راستا می‌توان از نرم‌افزارهایی مثلTD Ameritrade ، Interactive Brokers، و یا SoFi Invest استفاده کرده

تفسیر روند قیمت‌ها

پترن‌ها و روندها می‌توانند به شما بینش خوبی به نحوه و اساس تغییر قیمت بازار بدهند. شما به عنوان یک معامله گر ارزدیجیتال می‌توانید با آنالیز این اطلاعات، رفتار بازار در معاملات آینده را کم و بیش پیشبینی کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله چگونه یک معامله گر ارزدیجیتال شویم، مراجعه کنید.

معامله گر ارز دیجیتال

عوامل خارجی

تقریبا هیچ شغل و یا حرفه ‌ای نیست که از عوامل و رویدادهای خارجی بی‌گزند بماند. یک معامله گر هر چقدر هم که در حرفه‌ی خود خوب باشد، عواملی هستند که می‌توانند روی میزان درآمد او تأثیر بگذارند.

شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر ارزدیجیتال حرفه‌ای، باید با دانستن این عوامل، از آن‌ها به عنوان فرصت برای رشد و افزایش درآمد خود استفاده کنید. عواملی چون:

بازار معاملات

بازارهای مختلفی برای معامله وجود دارد. اما فراموش نکیند که ارز دیجیتال تنها یکی از چندین بازار معامله دنیا است. پس بهتر از که با افزایش دامنه اطلاعات و دانش خود از انواع بازارهای سهام، اوراق بهادار، بازار آتی و فارکس دست خود را در معاملات باز بگذارید.

مقدار سرمایه اولیه

افرادی که با سرمایه اولیه (کاپیتال) بیشتری معامله گری را شروع می‌کنند، طبیعتا فرصت‌های بیشتری برای سود کردن از معاملات دارند.

چگونه می‌توانیم مهارت‌های خود را بهتر کنیم؟

در هر حرفه‌ای، دانش و تجربه دو لبه‌ی یک شمشیر اند و باید همزمان و هم‌جهت باهم وجود داشته باشند. برای دستیابی به هر دوی این‌ها می‌توان این گونه اقدام کرد:

نوشتن یک ژورنال معاملاتی را شروع کنید و تجربیات خود را در آن ثبت کنید

 این ادعا که افراد از همان روز اول از هر قدم خود اطلاع کامل دارند و مطمعن هستند چیزی جز خیال نیست. نگهداری و حفظ اطلاعات آنالیزها و تمامی حساب و کتاب‌هایی که قبل از هر معامله تا به حال کرده ایم کاری بسیار دشوار است. از طرفی شغل معامله گری شغلی حساس است، بنابراین باید برای معاملات جدید بر اساس تجربیات گذشته عمل کرد و نه صرفا شانس و اقبال. یک ژورنال باید شامل دو بخش باشد. یک بخش که در آن اطلاعات تمامی معاملات به ترتیب زمانی فهرست شده باشند. و دیگری تمامی چارت‌ها و اطلاعاتی که بر اساس آن‌ها هر معامله ای انجام شده است؛ اطلاعاتی مانند سطح پایه، سطح توقف ضرر و سطح سود احتمالی. این گونه تصمیمات شما همیشه بر اساس وقایع و تجارب قبلی خواهد بود.

کمک بگیرید

 انسان جایزالخطا است. خطاهای معاملاتی برای هر شخص، مخصوصا برای معامله گر ارزدیجیتال حرفه‌ای که تحت فشار و استرس کاری زیادی قرار دارند، ممکن است رخ دهد. از این رو خوب است همیشه قبل از نهایی کردن هر معامله، شخص دیگری نیز آن را بررسی کند.

معامله گر ارزدیجیتال

تمرین کنید

 هرچند ممکن است سال‌ها تجربه داشته باشید، همیشه می‌شود بهتر شد. استراتژی‌های گوناگون خود را مرتبا در محیط‌های معاملاتی دمو پیاده سازی کنید و تأثیر آن‌ها را بدون ترس از دست دادن سرمایه آنالیز کنید. در صورت عملکرد خوب یک استراتژی، اکنون می‌توانید آن را در معاملات واقعی اجرا کنید.

یک نرم‌افزار معاملاتی خریداری کنید

 امروزه فناوری به ما توانایی صرفه جویی در زمان، انرژی و سرمایه را داده است. معامله ارز هم از این قاعده مستثنی نیست و نرم‌افزارهای گوناگونی برای افزایش راندمان معامله گران تهیه شده است.همان طور که پیش تر هم ذکر شد، نرم‌افزارهایی مانند TD Ameritrade، Interactive Brokers وSoFi Invest می‌توانند مانند دست راست معتمد شما عمل کنند.

زندگی افراد موفق در حرفه‌ی خود را بررسی کنید و از روش‌های آنها الهام بگیرید

برای رشد و پیشرفت، هرجای دنیا که باشید، بهترین منبع شما، افرادی هستند که مثل شما شروع کردند ولی اکنون از بزرگان این حرفه اند. معامله گری ارز دیجیتال هم بزرگان خودش را دارد. شما می‌توانید با مطالعه زندگی افرادی چون: وارن بافِی، جسی لیورمور، بنجامین گراهام، جان تمپلتون و بسیاری دیگر به راز موفیت آن‌ها دست یابید و آن روش‌ها را برای خود اتخاذ کنید.

لقمه‌هایی به اندازه دهان خود بردارید

 اگر می‌خواهید زمان زیادی را در این حرفه بمانید و به عنوان یک معامله گر ارزدیجیتال فعالیت کنید و به خود فرصت رشد دهید، خطراتی را به جان بخرید که توانایی بتوانید در صورت زمین خوردن دوباره بلند شوید. یادتان باشد هرگز از سرمایه‌هایی که برای موارد اصلی زندگی هستند، مانند بودجه تحصیل، اجاره خانه و یا پرداخت قبوض برای معامله گری استفاده نکنید.

برای فعالیت‌های معاملاتی خود استاندارد سازی کنید

 شما به عنوان یک معامله گر ارزدیجیتال، باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و برای معاملات خود سبک و شخصیت بسازید.

فرق شایعه و اطلاعات صحیح را بفهمید

 طبیعت ناپایدار بازارهای ارزی خواه ناخواه شایعه‌ها و حدس و گمان‌ها را به طرف خود می‌کشند. بنابراین شما به عنوان یک معامله گر ارزدیجیتال باید سعی کنید اخبار را از منابع خبری معتبر دنبال کنید؛ برای مثال یکی از منابع خبری مهم در بازار سهام Yahoo! Finance است.

استراتژی‌های جدید اتخاذ کنید

 محتاطانه عمل کردن یک معامله گر ارزدیجیتال، به این معنی نیست که نباید راهکارها و رویکردهای مختلف را بسنجید. یکی از شرط‌های حفظ تداوم رشد و سود خود در بازار، ممنعطف بودنتان است. پس شما به عنوان یک معامله گر ارزدیجیتال باید بیش از یک استراتژی را در نظر داشته باشید.

اعتماد به نفس خود را از دست ندهید

 ذات بی ثبات بازار می‌تواند به هر معامله گر ارزدیجیتال، طعم تلخ شکست را بچشاند. چیزی که اهمیت دارد این است که شما هیچگاه نباید شکست‌هایتان را به دل بگیرید و اجازه دهید شما را منصرف و ناامید کنند. در نهایت این شکست‌ها هستند که پل پیروزی را برای شما می‌سازند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا