آموزش لیمیت در کوینکس در سایت

آموزش لیمیت در کوینکس در سایت صرافی، همان‌طور که در مقالات گذشته در خصوص صرافی کوینکس اشاره شد، این صرافی در سال ۲۰۱۷ به دست «یانگ هایپو» در هنگ‌کنگ پایه‌گذاری گردید که بستری آنلاین برای انجام مبادلات ارزهای دیجیتال فراهم آورده است. همچنین تیم موفقیت‌آمیز این صرافی توانسته است در مدت‌زمانی اندک با ایجاد فضایی امن، فعالیت‌های مرتبط با حوزه ارز دیجیتال را گسترش دهد. این صرافی دارای دو نوع معامله استاپ و مارجین است؛ بخش مربوط به استاپ تریدینگ نیز از سه زیربخش شامل معاملات لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت و استاپ مارکت تشکیل شده‌ است. در این نوشتار که از سری آموزش‌های مرتبط با ارز دیجیتال است، قصد داریم تا به آموزش اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت در صرافی کوینکس بپردازیم. چنانچه به این بخش از آموزش‌های مربوط به ارزهای رمزنگاری‌شده علاقه‌مند هستید، تا پایان این نوشتار همراه ما باشید.

اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت در صرافی کوینکس

بخش استاپ لیمیت صرافی کوینکس CoinEx که با عناوین استاپ لاس و استاپ اُردِر نیز شناخته می‌شود، به صورت شرطی عمل می‌کند. به عنوان نمونه هنگامی که شما یک قیمت را برای خرید یا فروش وارد می‌کنید، چنانچه قیمت به میزان تعیین‌شده برسد، سفارش به طور کامل اجرا می‌شود و در غیر این صورت سفارش حذف می‌گردد. به بیان دقیق‌تر باید گفت تا زمانی که عدد مشخص‌شده توسط شما به عدد بازار نرسیده باشد، سفارش شما در نمودار عرضه و تقاضا و عمق بازار نمایش داده نخواهد شد. اغلب افرادی که قصد انجام معاملات شرطی مطابق با پیش‌بینی‌های خود دارند، از این گزینه بهره می‌برند.

آموزش انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس – بخش اُردِرهای شرطی (استاپ لیمیت)

نحوه انجام معاملات شرطی استاپ لیمیت در صرافی کوینکس به این صورت است که چه قصد خرید و چه قصد فروش داشته باشید، یک قیمت را در بخش Stop به عنوان شرط و یک قیمت را در بخش Limit به عنوان محدودکننده قیمت خرید یا فروش وارد می‌کنید. سپس در بخش Amount نیز تعداد دارایی مورد نظر برای خرید یا فروش را مشخص می‌کنید. این نوع اُردِرها تا زمانی‌که قیمت دارایی به قیمت شرطی Stop نرسیده باشد، هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود و در نمودار عمق بازار نمایش داده نمی‌شوند. زمانی‌که قیمت بازار به قیمت Stop رسید، سفارش ارسال می‌شود و در صورت وجود سفارشی بهتر یا حداقل معادل قیمت Limit، معامله انجام می‌گیرد. در غیر این صورت، معامله‌ای صورت نخواهد گرفت.

آموزش انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس - بخش اُردِرهای شرطی (استاپ لیمیت)
آموزش انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس – بخش اُردِرهای شرطی (استاپ لیمیت)

اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت صرافی کوینکس در معاملات خرید

استاپ لاس یا حدّ ضرر در معاملات خرید، زمانی مفید واقع می‌شود که شما معامله‌ای را باز کرده و رمزارزی خریداری نموده‌اید و تحلیلتان این بوده که آن رمزارز رشد خواهد کرد؛ اما خلاف تحلیل شما، بازار آن رمزارز ریزش نموده و شما متضرر می‌شوید. برای جلوگیری از این اتفاق، صرافی کوینکس قابلیت اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت را فراهم نموده است. نحوه کار به این صورت است که شما قیمت مدنظر برای معامله یا کمی پایین‌تر را به عنوان حدّ ضرر مشخص می‌کنید. هنگامی‌که بازار قیمت لیمیت تعیین‌شده توسط شما را رد کند، سفارش حذف می‌شود. اما اگر قیمت بازار به قیمت Stop برسد و خریداری مطابق با قیمت لیمیت وجود داشته باشد، معامله انجام خواهد شد.

نحوه استفاده از اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت در معاملات فروش

اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت در معاملات فروش نیز به کار می‌آیند. فرض کنید رمزارزی را با انتظار کاهش قیمت فروخته‌اید، اما خلاف انتظار شما قیمت افزایش یافته و متضرر شده‌اید. در این حالت می‌توانید قیمت فروش یا مقداری بالاتر را به عنوان حد ضرر تعیین کنید. هنگامی‌که قیمت بازار به قیمت تعیین شده در بخش Stop برسد، در صورت وجود خریدار با قیمت پیشنهادی شما در بخش Limit، معامله انجام و جلوی ضرر بیشتر شما گرفته می‌شود.

بنابراین اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت هم برای تعیین حد ضرر و هم برای تعیین اهداف و سود مورد انتظار، کاربرد دارند. شما می‌توانید با تنظیم صحیح پارامترهای Stop و Limit، هم جلوی ضرر را بگیرید و هم سود مطلوب خود را محقق سازید.

استاپ مارکت در اُردِرهای شرطی صرافی کوینکس

در استاپ مارکت، شما صرفاً فیلد مربوط به Stop را وارد می‌کنید و بقیه کار را خود صرافی انجام می‌دهد.

به عنوان مثال فرض کنید رمزارزی را با قیمت 52 سنت خریده‌اید و بر این باورید که با رسیدن قیمت به 50 سنت متضرر خواهید شد. در این صورت در اُردِر فروش مقابل، در بخش Stop عدد 50 سنت را وارد کرده و روی دکمه Sell کلیک می‌کنید.

زمانی‌که قیمت بازار به 50 سنت برسد، صرافی به صورت خودکار اُردِر فروش شما را با همان قیمت بازار اجرا خواهد کرد. بنابراین نیازی به مشخص کردن قیمت فروش در بخش Limit نیست.

استاپ مارکت در اُردِرهای شرطی صرافی کوینکس
استاپ مارکت در اُردِرهای شرطی صرافی کوینکس

جمع بندی

در این مقاله به آموزش اُردِرهای شرطی استاپ لیمیت در صرافی کوینکس پرداخته و شما را با مفاهیم حد ضرر و حد سود در این نوع معاملات آشنا کردیم. به طور خلاصه، در استاپ لیمیت یک بازه قیمتی برای انجام معامله تعیین می‌شود. اُردِر با رسیدن قیمت استاپ به عدد بازار فعال شده و تا زمانی‌که قیمت بازار و استاپ برابر باشد، اگر خریدار یا فروشنده‌ای با قیمت مشخص‌شده در لیمیت وجود داشته باشد، معامله انجام می‌گیرد.

اما در استاپ مارکت بازه‌ای مشخص نمی‌کنیم و صرفاً می‌گوییم هنگام رسیدن قیمت استاپ، هر قیمت موجود در بازار مبنای معامله قرار گیرد.

بنابراین پس از یادگیری معاملات ساده، می‌توانید از اُردِرهای شرطی هم استفاده کنید تا از ضرر احتمالی جلوگیری نموده و به سود برسید. البته به کارگیری صحیح حد ضرر و سود نیازمند آشنایی با تحلیل بنیادی و تکنیکال بازار است. افراد مبتدی تا رسیدن به سطح حرفه‌ای، بهتر است از معاملات ساده لیمیت استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا