پلتفرم‌های ترید آنلاین: مزایا، معایب و انتخاب بهترین گزینه برای شما

قطعاً می‌دانید که ما اکنون اوراق بهاداری مانند سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ETF‌ها، معاملات آتی و ارزها را به شکل کامل در پلتفرم‌های ترید آنلاین معامله می‌کنیم که آسان و کارآمد است. در این پست، روی لنز ترید آنلاین زوم می‌کنیم تا تصویر واضحی از نحوه کار، مزایای آن و نحوه استفاده از ابزار آنلاین به شما ارائه دهیم. پس از آشنایی با اصول و مزایای ترید آنلاین، می‌توانید این کار را بدون دردسر از طریق پلتفرم معاملاتی اختصاصی مبتنی بر اینترنت امور خود انجام دهید.

ترید در پلتفرم‌های آنلاین چیست؟

ترید آنلاین به معنای تجارت در اینترنت است. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ابزارهای مالی را از طریق یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر وب که توسط یک کارگزار یا یک بانک ارائه می‌شود، خرید و فروش انجام می‌دهند. تصمیمات معاملاتی بر روی پلتفرم گرفته می‌شود و سپس بلافاصله به کارگزار ارسال می‌شود. این روش نیاز به اتصال اینترنت دارد (از این رو به ترید آنلاین اشاره می‌شود).

قبل از عصر ترید آنلاین، معامله‌کنندگان باید تماس می‌گرفتند و به شرکت‌های کارگزاری خود دستور “خرید” و “فروش” می‌دادند تا برای آنها معامله کنند. قبلاً یک فرآیند بسیار خسته‌کننده در جریان بود و به طور واضح مشکلات زیادی ایجاد کرد. با کمال تعجب، تعداد کمی از سرمایه گذاران وجود دارند که هنوز هم تجارت آفلاین را انجام می‌دهند.

با این حال، با ظهور اینترنت در این عصر دیجیتال، اکثریت قریب به اتفاق معامله‌کنندگان به سمت پلتفرم‌های ترید آنلاین رفته‌اند. شما می‌توانید گزینه‌های «خرید» و «فروش»، محدودیت‌های بازار، مشاهده ضرر، بررسی وضعیت سفارش، مطالعه اخبار مربوط به شرکت‌ها، مشاهده لیست اوراق بهادار در حال حاضر از طریق داشبورد و همچنین به تمام سرمایه‌گذاری‌های قبلی خود دسترسی داشته باشید. ترید آنلاین همچنین هزینه‌ها را برای معامله‌کنندگان و سرمایه‌گذاران کاهش داده است.

ترید آنلاین

مزایای استفاده از پلتفرم‌های ترید آنلاین

بیاید در ادامه مزایا و ویژگی‌های استفاده از پلتفرم‌های ترید آنلاین را بررسی کنیم تا متوجه دلیل علاقه مردم به آن شویم.

واسطه را حذف می‌کند

شما می‌توانید حتی بدون صحبت با کارگزار خود، خرید و فروش کنید. این امر ترید آنلاین را برای افرادی که توانایی مالی برای کار با کارگزاران را ندارند جذاب می‌کند.

ترید آنلاین ارزان‌تر و سریع‌تر است

وقتی یک کارگزار معاملات شما را انجام می‌دهد، هزینه بیشتری برای شما دارد. از سوی دیگر، هنگامی که شما به صورت آنلاین معامله می‌کنید، هزینه کارگزاری دریافت می‌شود، اما همیشه کمتر از آن چیزی است که یک کارگزار سنتی که مجبور به انجام معامله فیزیکی است، از شما دریافت می‌کند. استفاده از پلتفرم‌های ترید آنلاین تقریباً آنی است.

کنترل بیشتری را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد

یکی از مهم‌ترین مزایای ترید آنلاین این است که امکان کنترل بیشتری بر سرمایه‌گذاری‌های خود به شما می‌دهد. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید با معاملات آنلاین در ساعات معاملاتی معامله کنید و همچنین می‌توانید بدون دخالت کارگزار، تصمیم خود را بگیرید.

شما می‌توانید سرمایه گذاری‌های خود را در زمان واقعی نظارت کنید

پلتفرم‌های ترید آنلاین شما دارای ابزارها و رابط‌های پیشرفته زیادی برای نظارت بر عملکرد سرمایه گذاری شما و انجام تحقیقات خود است. هر زمان که از طریق موبایل یا رایانه خود وارد شوید، می‌توانید سود یا زیان را در زمان حال مشاهده کنید.

پلتفرم‌های ترید آنلاین

معایب استفاده از پلتفرم‌های ترید آنلاین

بسیاری از افرادی که چنین معاملاتی را انجام می‌دهند، یا دانش ناقصی دارند یا نسبت به نحوه انجام معاملات ناآگاه هستند. از این نظر، تعداد بسیار کمی از مفهوم ترید آنلاین آگاهی کامل دارند. بسیاری از افراد در مورد نحوه انجام چنین معاملاتی هیچ ایده‌ای ندارند. این افراد دانش لازم برای تجزیه و تحلیل داده‌های مرتبط با چنین معاملاتی را ندارند. همچنین افراد کمی هستند که توانایی راهنمایی سایرین در ترید آنلاین را داشته باشند.

با این حال، برخی از ابزارهای نرم‌افزاری وجود دارد که به افراد علاقه‌مند به تجارت کمک می‌کند تا فرآیند این معاملات را درک کنند. توسعه پلتفرم معاملاتی شامل برآوردگر معاملات با فرکانس بالا، ابزار تجزیه و تحلیل مالی-اقتصاد، گزینه باینری یا پلتفرم معاملاتی فارکس است.

برای رشد کلی اقتصاد، تجارت و ترید بسیار مهم است. ابزارهای نرم‌افزاری با هدف توسعه بازار فارکس، سهام و همچنین پلتفرم‌های ترید آنلاین وجود دارد. این روزها پلتفرم‌های معاملاتی مستقل یا مبتنی بر سیستم‌های رایانه‌ای محبوب هستند.

علاوه بر این، کسب‌وکارهای مرتبط با فناوری اطلاعات، ابزارهای نرم‌افزاری مشتریان جهانی را برای نظارت بر ریسک، مدیریت، ابزارهای پشتیبان برای ارائه خدمات CRM، مدیریت کمپین، تجزیه و تحلیل آماری ارائه می‌کنند و همه اینها تجزیه و تحلیل ترید را تا حد زیادی آسان می‌کند.

کدام نوع معامله برای مبتدیان بهتر است؟

مبتدیان باید در نظر داشته باشند که با معاملات نوسانی شروع کنند، به این معنی که سرمایه‌گذاری را برای بیش از یک روز و کمتر از چند ماه نگه دارند و نسبت به معاملات روزانه وقت کمتری می‌گیرد.

سهام به ویژه برای مبتدیان مناسب است تا روند کار با پلتفرم را آزمایش کنند. صبر کنید تا قبل از استفاده از گزینه‌ها، با فروش کوتاه مدت و خرید در حاشیه، تجربه بیشتری کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله چگونه معماله‌گر شوید را در سایت ما مطالعه کنید.

چگونه ترید ویژه مبتدیان را شروع کنم؟

برای شروع ترید به عنوان یک مبتدی، به پول زیادی نیاز ندارید، اما باید یک حساب کارگزاری داشته باشید و روی ایجاد یک فلسفه سرمایه‌گذاری ثابت تمرکز کنید. در ابتدا معاملات خود را کوچک نگه دارید. به یاد داشته باشید که تجربه، بهترین معلم است، اما هزینه آن می‌تواند بسیار بالا باشد. در ادامه مواردی وجود دارد که هنگام شروع باید آن‌ها را بدانید:

  • باز کردن حساب کارگزاری: یک حساب آزمایشی یا مجازی از یک کارگزار راهی عالی برای یادگیری پلتفرم‌های ترید آنلاین است که می‌توانید از آن بهره ببرید و درک اینکه چگونه انواع سفارشات می‌توانند به شما در مدیریت ریسک در هنگام ورود و خروج از موقعیت‌ها کمک کنند.
  • استراتژی معاملاتی: پس از افتتاح حساب کارگزاری، تصمیمات مختلفی وجود دارد که باید در هنگام معامله به عنوان مبتدی برای آنها آماده شوید؛ مانند اینکه چه چیزی را در چه زمانی معامله کنید، یا اینکه چه مقدار پولی در نظر بگیرید. ما فکر می‌کنیم که سرمایه‌گذاری منظم و بلندمدت راهی برای خروج است، اما زمان، آموزش، تجربه و دانش نهایی، شما را به توسعه استراتژی‌های منحصر به فرد خود سوق می‌دهد.
  • چارچوب زمانی: چه در بلندمدت به عنوان یک سرمایه‌گذار منفعل سرمایه‌گذاری کنید و چه به صورت فعال‌تر در پلتفرم‌های ترید آنلاین معامله کنید، هنگام تصمیم‌گیری برای مدت زمانی که می‌خواهید آن را نگه دارید، باید بر شرایط فعلی بازار و فعالیت اخیر قیمت تمرکز کنید.
  • مراحل مبتدی: سهام کسری راه دیگری برای هموار کردن راه شما به دنیای ترید آنلاین و در عین حال با ریسک کمتر است. این شیوه به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از انجام اقداماتی برای افزایش بودجه معاملاتی خود، روی درصد بازده تمرکز کنید.

به آموزشات در زمینه ترید علاقه دارید؟ با روش‌های ترید موفق در بازار آنلاین در سایت ما آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا