شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال

قبل از اینکه مستقیماً به معاملات ارزهای دیجیتال بپردازیم، اجازه دهید معنای معامله را درک کنیم. تجارت را می‌توان به عنوان مفهوم اقتصادی خرید و فروش دارایی تعریف کرد. 

دارایی‌ها می‌توانند کالاها و خدماتی باشند که بین طرف‌های تجاری مبادله می‌شوند. در اینجا ما در مورد بازارهای مالی صحبت می‌کنیم که در آن معاملات ابزارهای مالی انجام می‌شود. این‌ها می‌توانند سهام، ارز، ارز دیجیتال، محصولات حاشیه و غیره باشند. معاملات معمولاً کوتاه مدت در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، این مفهوم توسط بسیاری گمراه شده است. 

ارز دیجیتال

معاملات ارزهای دیجیتال شامل خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از یک پلتفرم یا صرافی معاملاتی کریپتو است . برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال عبارتند از Coinbase ، Binance و غیره. ایده پشت معاملات ارزهای دیجیتال دستیابی به نتایج سودآور در یک دوره زمانی مشخص است. تجارت با سرمایه گذاری متفاوت است و مفهوم پشت آن چیزی است که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بسیاری از رویکردهای مختلف از نظر نحوه تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای شروع معامله با ارزهای رمزنگاری شده، ابتدا نیاز به دانش کافی در مورد موضوع دارید. همچنین دانستن خطرات مرتبط بسیار حیاتی است و قوانینی که ممکن است بر اساس صلاحیت فرد اعمال شود و باید بر اساس آن تصمیم گیری شود.

برای شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال چند کار باید انجام بدهید:

برای یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید

شما باید یک حساب کاربری در یک صرافی رمزنگاری باز کنید، مگر اینکه قبلاً صاحب ارز رمزنگاری شده باشید. بهترین کارگزاری های رمزنگاری موجود در بازار عبارتند از Coinbase، eToro و Gemini. هر سه این سرویس ها دارای یک رابط کاربری ساده و طیف گسترده ای از آلت‌کوین ها برای انتخاب هستند. برای افتتاح حساب در یک کارگزاری رمزنگاری، باید اطلاعات شناسایی شخصی را درست مانند کارگزاری سهام ارائه دهید. هنگام ایجاد یک حساب کاربری، باید آدرس، تاریخ تولد، شماره تامین اجتماعی (در ایالات متحده) و آدرس ایمیل، از جمله مواردی که به عنوان الزامات مشتری باید ارسال کنید.

حساب خود را تامین مالی کنید

پس از ثبت نام در یک کارگزاری رمزنگاری، باید حساب بانکی خود را متصل کنید. اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال سپرده‌های بانکی را از طریق کارت‌های نقدی و حواله‌های سیمی می‌پذیرند. حواله‌های سیمی معمولاً مقرون به صرفه ترین راه برای پر کردن حساب شما هستند

یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری انتخاب کنید

 اکثر معامله گران ارزهای دیجیتال پول خود را در بیت‌کوین و اتر می‌گذارند. با این حال، تجارت با استفاده از شاخص‌های فنی امکان‌پذیر است، زیرا این ارزهای دیجیتال با پیش‌بینی‌پذیری بیشتری نسبت به آلت‌کوین‌های کوچکتر حرکت می‌کنند. شما می‌توانید به سرعت درآمد کسب کنید، سکه‌های خود را حفظ کنید، یا سبد خود را با معاملات خودکار رمزنگاری متنوع کنید، که می‌تواند روشی محافظه کارانه، خنثی یا تهاجمی را برای شما فراهم کند. حتی ممکن است تجارت ارزهای دیجیتال را به طور فعال در برخی از سایت‌ها و در عین حال خودکار کردن معاملات در سایر سایت‌ها بررسی کنید.

ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید

اگر به طور فعال بیت‌کوین معامله می‌کنید، برای دسترسی به آنها باید وجوه خود را در صرافی نگه دارید. به عنوان مثال، اگر در حال خرید ارز دیجیتال برای نگه‌داری میان‌مدت و بلندمدت هستید، باید یک کیف پول بیت‌کوین خریداری کنید. کیف پول نرم‌افزاری و کیف پول سخت‌افزاری دو نوع کیف پول رمزنگاری هستند. هر دو ایمن هستند، اما کیف پول‌های سخت‌افزاری بیشترین محافظت را ارائه می‌کنند، زیرا ارز دیجیتال شما را روی یک دستگاه فیزیکی که به اینترنت متصل نیست، نگه می‌دارند

خرید و فروش ارز دیجیتال به چه معناست؟

خرید و فروش ارز دیجیتال مشابه خرید و فروش کالا یا سهام در بازار است. شما می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت پایین تری بخرید و سپس آن را با قیمت بالاتری بفروشید تا سود کسب کنید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال خود را نگه دارید و منتظر بمانید تا ارزش آن در طول زمان افزایش یابد. روش های مختلفی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد، از جمله استفاده از صرافی ارز دیجیتال یا معامله با افراد.

مبانی تجارت ارزهای دیجیتال

ارزش بیت کوین ثانیه به ثانیه و روز به روز توسط بازاری تعیین می‌شود که هرگز نمی‌خوابد. بیت‌کوین به عنوان یک دارایی دیجیتال مستقل که ارزش آن توسط یک بازار آزاد تعیین می‌شود، چالش های منحصر به فردی را در مورد نوسانات ارائه می‌دهد که اکثر ارزها با آن مواجه نیستند. 

بنابراین، برای تازه واردان مهم است که تا حدودی در مورد نحوه عملکرد بازارهای دارایی رمزنگاری اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت در بازارها حرکت کنند، حتی به صورت متناوب، و بیشترین سود را از مشارکت خود در اقتصاد تجارت کریپتو ببرند. تجارت بیت‌کوین می‌تواند از نظر مقیاس و پیچیدگی از یک تراکنش ساده، مانند نقدینگی به یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، تا استفاده از انواع جفت‌های معاملاتی برای هدایت سودآور بازار به منظور رشد سبد سرمایه‌گذاری خود را شامل شود. البته، با افزایش حجم و پیچیدگی تجارت کریپتو، ریسک معامله گر نیز افزایش می‌یابد.

ارزهای دیجیتال

ساختار تجارت کریپتو

عامله ارز دیجیتال شامل خریدار و فروشنده است.

از آنجایی که در یک تجارت دو طرف متضاد وجود دارد (خرید و فروش)‌ کسی مجبور است بیشتر از دیگری سود کند. از این رو، تجارت ذاتاً یک بازی حاصل جمع صفر است و در آن یک برنده و یک بازنده وجود دارد. داشتن درک اولیه از نحوه عملکرد بازارهای ارزهای دیجیتال می‌تواند به حداقل رساندن ضرر احتمالی و بهینه‌سازی برای سود بالقوه کمک کند. هنگامی که قیمتی بین خریدار و فروشنده توافق می‌شود، معامله (از طریق مبادله) انجام می‌شود و ارزش گذاری بازار برای دارایی تعیین می‌شود. 

در بیشتر موارد، خریداران تمایل دارند تا سفارشات را با قیمت کمتری نسبت به فروشندگان تنظیم کنند. این دو طرف یک دفترچه سفارش را ایجاد می‌کند. زمانی که تعداد سفارش‌های خرید کریپتو بیشتر از سفارش‌های فروش باشد، قیمت معمولاً بالا می‌رود، زیرا تقاضا برای دارایی بیشتر می‌شود. برعکس، زمانی که افراد بیشتری به فروش می‌پردازند تا خرید، قیمت کاهش می‌یابد. در بسیاری از واسط‌های صرافی، خرید و فروش در رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شود. این کار برای این است که به معامله گر یک نشانه سریع از وضعیت بازار در یک لحظه خاص بدهد.

 خواندن بازارها

برای افراد عادی، «بازار» ممکن است سیستم پیچیده‌ای به نظر برسد که فقط یک متخصص می‌تواند امید به درک آن داشته باشد، اما حقیقت این است که همه چیز به خرید و فروش مردم بستگی دارد. نحوه تجارت کریپتو ممکن است در ابتدا یک مفهوم باطنی به نظر برسد. با این حال، هنگامی که شروع به درک آن می‌کنید، این ایده بسیار ساده‌تر می‌شود.

مجموع سفارشات خرید و فروش فعال، تصویری از یک بازار در هر لحظه است. خواندن بازار، روند مداوم شناسایی الگوها یا روندها در طول زمان است که معامله‌گر می‌تواند انتخاب کند تا براساس آن عمل کند. به طور کلی، دو روند در بازار وجود دارد: صعودی و نزولی.

بازار صعودی زمانی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد عمل قیمت به طور پیوسته افزایش می‌یابد. این حرکت‌های قیمتی به سمت بالا به عنوان “پمپ” نیز شناخته می‌شود، زیرا هجوم خریداران باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود. 

بازار  نزولی زمانی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد عمل قیمت به طور پیوسته کاهش می‌یابد. این حرکت‌های نزولی قیمت به‌عنوان «دومپ» نیز شناخته می‌شوند، زیرا فروش انبوه منجر به کاهش قیمت می‌شود.

ساختار و چرخه بازار

همانطور که معامله‌گران می‌توانند الگوها را ظرف چند ساعت، روز و ماه تشخیص دهند، آن‌ها همچنین می‌توانند الگوهایی را در طول سال‌ها نوسان قیمت پیدا کنند. ساختاری اساسی در بازار وجود دارد که آن را مستعد رفتارهای خاص می‌کند.

 چرخه را می‌توان به چهار بخش اصلی تقسیم کرد: انباشت، نشانه گذاری، توزیع و کاهش. همانطور که بازار بین این مراحل حرکت می‌کند، معامله گران به طور مداوم موقعیت خود را با تثبیت، ردیابی مجدد یا اصلاح در صورت لزوم تطبیق می‌دهند.

گاو نر و خرس موجودات بسیار متفاوتی هستند و در شرایط محیطی مشترک در تقابل با یکدیگر رفتار می‌کنند. بسیار مهم است که یک معامله گر نه تنها بداند که تحت چه نقشی قرار می‌گیرد، بلکه بداند که در حال حاضر کدام یک بر بازار مسلط است.

تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل فنی (TA) روشی برای تجزیه و تحلیل داده های بازار گذشته، در درجه اول قیمت و حجم به منظور پیش‌بینی عملکرد قیمت است. در حالی که طیف گسترده‌ای از شاخص‌های TA، از نظر پیچیدگی، وجود دارد که یک معامله‌گر می‌تواند از آنها برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده کند.

تحلیل بنیادی

درحالی که تحلیل تکنیکال شامل مطالعه داده‌های بازار به منظور تعیین استراتژی معاملاتی فرد است، تحلیل بنیادی مطالعه صنعت، فناوری یا دارایی‌های اساسی است که یک بازار خاص را تشکیل می‌دهد. در مورد ارزهای دیجیتال، یک سبد معاملاتی احتمالاً متشکل از بیت‌کوین و آلت‌کوین خواهد‌ بود.

  تفاوت بین سرمایه‌گذاری و تجارت؟

سرمایه‌گذاری با تجارت کاملاً متفاوت است. تجارت مفهوم کسب سود در یک دوره زمانی معین را دارد، درحالی که سرمایه‌گذاری زمانی کار می‌کند که دارایی‌ها را برای بلندمدت نگه دارید. در حین انجام هرگونه سرمایه‌گذاری، باید به دنبال روندهای بلندمدت باشیم و چشم خود را بر نوسانات کوتاه مدت بازار ببندیم. در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، هدف اصلی به دست آوردن سکه‌های بیشتر است. 

به عنوان مثال، اگر چهار بیت‌کوین را با قیمت مشخصی خریداری کرده باشید، پس از چند سال، کل ارزش سرمایه‌گذاری شده دارایی شما متناسب با قیمت سکه افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، معاملات مربوط به نوسانات کوتاه‌مدت است و درک بازار روزانه هنگام معامله ضروری است. 

هدف اصلی کسب دلار یا هر ارز دیگر است. اگر می‌خواهید در تجارت ارزهای دیجیتال برتر باشید، کارشناسان توصیه می‌کنند که روند بازار و روند کوتاه‌مدت قیمت را درک کنید. بیشتر شبیه خرید با قیمت پایین و فروش با قیمت‌های بالا است، سپس روندها به نفع شما خواهد‌بود. در معاملات ارزهای دیجیتال، برای به دست آوردن حداکثر سود، باید اغلب سکه‌ها را رها کنید. 

ارزهای دیجیتال

به طور خلاصه، برخی از نکات کلیدی که هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال باید به خاطر داشته باشید عبارتند از:

  1. راه اندازی یک کیف پول امن
  2. تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال مختلف و انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای شما
  3. خرید کم و فروش بالا
  4. حفظ ارز دیجیتال خود برای بلندمدت
  5. آگاهی از پیامدهای مالیاتی فروش ارزهای دیجیتال

تجارت کریپتو خطرناک است

مدیریت ریسک نیز یکی از جنبه‌های مهم تجارت است. قبل از ورود به یک معامله، مهم است که بدانید در صورت مخالفت با شما، چقدر حاضرید در آن تجارت کریپتو ضرر کنید. این می‌تواند بر اساس تعدادی از عوامل، مانند سرمایه تجاری شما باشد. به عنوان مثال، ممکن است شخصی بخواهد فقط 1٪ از کل سرمایه تجاری خود را در کل یا در هر معامله از دست بدهد.

تجارت به خودی خود یک تلاش پرخطر است. تقریباً غیرممکن است که هرگونه فعالیت بازار آینده را با قطعیت پیش بینی کرد. در پایان روز، مهم است که تصمیمات خود را با استفاده از اطلاعات موجود و قضاوت خود بگیرید و همچنین مطمئن شوید که به درستی آموزش دیده‌اید.

علاوه بر این، استراتژی‌های معاملاتی می‌توانند از فردی به فرد دیگر بر اساس ترجیحات، شخصیت‌ها، سرمایه تجاری، تحمل ریسک و غیره بسیار متفاوت باشند. هر کسی که به دنبال تجارت است باید قبل از تصمیم گیری برای معامله، وضعیت شخصی خود را ارزیابی کند

به طور خلاصه، خرید و فروش ارز دیجیتال می‌تواند یک راه عالی برای کسب درآمد باشد. اما مهم است که از خطرات موجود آگاه باشید و با احتیاط به آنها نزدیک شوید. فراموش نکنید که قوانین و مقررات مربوط به خرید و فروش ارز رمزنگاری شده در منطقه خود را قبل از انجام هرگونه تراکنش بررسی کنید.

در پایان خرید و فروش ارز دیجیتال میتواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد، اما مهم است که با احتیاط به آن نزدیک شوید. مهم است که به یاد داشته باشید که ارز دیجیتال یک بازار بسیار پرنوسان است. بنابراین ضروری است که تحقیقات خود را انجام دهید و بیش از آنچه که می‌توانید از دست بدهید سرمایه‌گذاری نکنید. همچنین بسیار مهم است که ارز دیجیتال خود را در یک کیف پول امن و مطمئن نگه دارید و از پیامدهای مالیاتی فروش آگاه باشید.

برای راهنما ذخرید و فروش ارزهای دیجیتال اینجا کلیک کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا