آموزش استاپ لیمیت در صرافی کوینکس در اپلیکیشن گوشی

با توجه به مقاله آموزشی درباره صرافی آنلاین کوینکس، این پلتفرم در سال 2017 توسط یانگ هایپو در هنگ کنگ برای معاملات رمزارزها راه اندازی شد. با فراهم کردن فضایی با امنیت بالا، کوینکس در مدت زمان کوتاهی توانست فعالیت خود را در حوزه ارزهای دیجیتال گسترش دهد. این صرافی دو نوع معامله استاپ و مارجین دارد. بخش استاپ تریدینگ شامل معاملات لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت و استاپ مارکت است. در این مقاله از سری آموزش‌های ارزهای دیجیتال، به آموزش استاپ لیمیت در کوینکس در اپلیکیشن گوشی می‌پردازیم. اگر علاقه‌مند هستید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

سفارشات شرطی استاپ لیمیت در کوینکس

بخش استاپ لیمیت صرافی کوینکس به عنوان استاپ لاست یا استاپ اردر نیز شناخته می‌شود و به صورت شرطی فعالیت می‌کند. در این بخش، شما می‌توانید یک قیمت خرید یا فروش را تعیین کنید و در صورتی که قیمت به آن مقدار برسد، سفارش شما به طور کامل اجرا می‌شود و در غیر این صورت سفارش شما حذف می‌شود. به عبارت دقیق‌تر، تا زمانی که قیمت مشخص شده توسط شما با قیمت بازار هماهنگ نشود، سفارش شما در نمودار عرضه و تقاضا در بازار نمایش داده نمی‌شود. استفاده از این قابلیت بیشتر توسط افرادی صورت می‌گیرد که به دنبال انجام معاملات شرطی براساس تارگت‌های پیش‌بینی شده هستند.

نحوه انجام معامله اسپات در کوینکس بخش Stop-Order (Stop-Limit)

روش کار با سفارشات شرطی استاپ لیمیت در کوینکس به این صورت است که شما مقدار خرید یا فروش مورد نظرتان را به همراه یک قیمت محدودکننده در بخش لیمیت و یک قیمت شرط در بخش استاپ وارد می‌کنید. در این حالت تا زمانی که قیمت ارز به قیمت شرطی شما نرسیده باشد، هیچ معامله‌ای صورت نمی‌گیرد و سفارش شما در نمودار عمق بازار نمایش داده نمی‌شود. وقتی قیمت بازار به قیمت استاپ شما برسد، سفارش شما ارسال می‌شود و معامله تنها در صورتی انجام می‌شود که قیمت معامله از قیمت لیمیت شما بهتر یا حداقل برابر با آن باشد و در طرف مقابل شما سفارشی با قیمت بهتر از قیمت لیمیت شما وجود نداشته باشد.

سفارشات شرطی استاپ لیمیت در کوینکس (در معاملات خرید)

استاپ لاست یا به نوعی همان حد ضرر در معاملات خرید وقتی کاربرد دارد که معامله‌ای را باز کرده، رمز ارزی را خریداری و تحلیلتان این بوده که آن رمز ارز قرار است رشد کند؛ اما برخلاف تحلیل شما، به هر دلیلی بازار آن رمز ارز ریزش کرده و شما متضرر می‌شوید.

حال برای اینکه این اتفاق نیوفتد، صرافی کوینکس قابلیت اردرهای شرطی استاپ لیمیت را ایجاد کرده است؛ نحوه کار با اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس به این صورت است که شما قیمت مورد نظر برای معامله یا کمی از آن قیمت پایین‌تر را به عنوان حد ضرر تعیین می‌کنید و قابلیت استاپ لاست یا همان استاپ لیمیت، اجازه نمی‌دهد که شما متضرر شوید.

در این نوع معامله شرطی زمانیکه بازار قیمتی که شما برای لیمیت مشخص کرده‌اید را رد کند، سفارش را حذف می‌کند؛ اگر قیمت بازار به قیمت تعیین شده شما در بخش استاپ برسد و خریداری با قیمت شما در بخش لیمیت وجود داشته باشد، معامله صورت می‌گیرد.

آموزش استفاده از سفارشات شرطی استاپ لیمیت در معاملات فروش

حالت دیگر اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس در معاملات فروش رخ می‌دهد. در این حالت، شما رمزارزی را می‌فروشید و تحلیلتان برای آن این است که قیمت آن پایین خواهد آمد. اما در صورتی که بازار رشد کند و شما اشتباه کرده باشید، متضرر می‌شوید. به همین دلیل، در این حالت نیز حتما باید حد ضرری برای خود تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر قیمت رمزارزی که فروخته‌اید به 50 سنت برسد، می‌توانید استاپ لیمیت را بر روی 50 سنت تنظیم کنید. این بدان معنی است که در صورتی که قیمت بازار به 50 سنت برسد و قیمت مورد نظر شما برای خرید وجود داشته باشد، معامله بسته شده و شما ضرر نمی‌کنید.

برای درک بهتر، به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید رمزارز ریپل را با قیمت 52 سنت خریداری کرده‌اید و احساس می‌کنید که اگر به قیمت 50 سنت برسد، ریزش خواهد کرد. بنابراین، برای جلوگیری از ضرر، می‌توانید استاپ لیمیتی را در بخش حد ضرر، (به عنوان مثال 47 سنت) تعیین کنید. در بخش حداقل، قیمتی که برایتان قابل قبول است و می‌خواهید رمزارز را با آن قیمت بخرید، (به عنوان مثال 50 سنت) را وارد می‌کنید. سپس مقدار رمزارز مورد نظرتان را وارد کرده و روی گزینه فروش کلیک می‌کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در بخش استاپ لیمیت، یک اردر برای شما لحاظ شده است. هر زمان قیمت رمزارز به قیمت 50 سنت برسد و قیمتی که برای فروش وارد کرده‌اید وجود داشته باشد، معامله بسته می‌شود و شما ضرر نمی‌کنید.

در حالت دیگر، اگر رمزارز را فروخته باشید، معامله به عنوان اردر خرید براساس قیمت وارد شده شما لغو می‌شود. برای مثال، فرض کنید رمزارز را با قیمت 58 سنت فروشید و تحلیلتان این است که به قیمت پایین‌تری خواهد رفت و می‌خواهید آن را بخرید. در این حالت، می‌توانید یک حد ضرر برای آن مشخص کنید، به عنوان مثال اگر به قیمت 60 سنت برسد استاپ کنید و روی 63 سنت خرید را برایتان انجام دهد. بخش مقدار را نیز با استفاده از گزینه موجودی، مقدار دارایی موجودی را نمایش می‌دهید.

در نهایت، پس از تکمیل همه موارد، بر روی گزینه خرید کلیک کنید. در نتیجه، یک اردر استاپ در بخش استاپ لیمیت شما باز خواهد شد که در آن تعریف کرده‌اید در صورت رسیدن به 60 سنت استپ شده و روی 63 سنت خرید را انجام دهد.

چگونه به سود برسیم

تا اینجا، به طور کامل اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس را برای حد ضرر توضیح داده‌ایم. اما حال چگونه می‌توانیم حد سود را با استفاده از این روش تعیین کنیم؟ به عبارت دیگر، چگونه می‌توانیم تارگت و هدفمان را تعیین کنیم تا به سود برسیم؟

تصور کنید که بازار مطابق با تحلیل ما پیش رود و قیمت ریپل کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، ما پیش بینی می‌کنیم که با رسیدن به قیمت 50 سنت، قیمت ریپل به زمینه می‌افتد. در این حالت، ما می‌خواهیم روند سوددهی خود را رقم بزنیم و هنگامی که قیمت به 50 سنت می‌رسد، ما می‌خواهیم ریپل را خریداری کنیم.

به عبارتی دیگر، هدف سود ما در اینجا تحقق می‌یابد. بنابراین، ما باید فیلد “استاپ” را با مقدار 53 سنت پر کنیم و “لیمیت” را بر روی 50 سنت قرار دهیم. همچنین، مقدار کل دارایی خود را در فیلد “مقدار” وارد کنیم و بر روی “خرید XRP” کلیک کنیم تا آن زمان که مقدار وارد شده ما با مقدار بازار همخوانی داشته باشد و شرط ما برآورده شده و معامله انجام شود.

در حال حاضر (مطابق تصویر زیر) در فیلد “استاپ” دو اردر داریم. اردر اول برای حد ضرر ماست و اردر دوم برای حد سود ماست (هنگامی که معامله ما با سود بسته شود).

استاپ مارکت در سفارشات شرطی کوینکس

در استاپ مارکت، فقط نقطه توقف را وارد می‌کنم و صرافی بقیه کارها را انجام می‌دهد. به عنوان مثال، اگر به قیمت ۵۲ سنت خرید کردم و فکر می‌کنم اگر به ۵۰ سنت برسد، ضرر می‌کنم. پس مقدار ۵۰ سنت را در فیلد توقف وارد کرده و روی فروش کلیک می‌کنم. صرافی هر زمان قیمت بازار به ۵۰ سنت برسد، معامله فروش را با هر قیمتی که در بازار وجود دارد، برایم انجام می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله، ما به آموزش استفاده از ارتباطات شرطی استاپ لیمیت در صرافی کوینکس پرداخته‌ایم. توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید با استفاده از حد سود و حد ضرر در معاملات استاپ لاس، روشی موثر و سودآور داشته باشید.

در استاپ لیمیت، محدوده‌ای برای انجام معاملات تعیین می‌کنیم. اجرای ارتباطات معامله از زمانی شروع می‌شود که قیمت استاپ به قیمت بازار می‌رسد. تا زمانی هم که قیمت بازار با قیمت استاپ مطابقت داشته باشد، ارتباط معامله انجام می‌شود. اگر خریدار یا فروشنده‌ای با قیمت تعیین شده در قسمت لیمیت وجود داشته باشد، معامله انجام می‌شود و در غیر این صورت سفارش حذف می‌شود.

اما در استاپ مارکت، بازه‌ای تعیین نمی‌شود. فقط زمانی که قیمت استاپ به قیمت بازار می‌رسد، معامله با مبلغی که در بازار وجود دارد، انجام می‌شود. بنابراین، پس از یادگیری از روش ساده استفاده از ارتباطات لیمیت، می‌توانید به راحتی از ارتباطات شرطی نیز بهره بگیرید. در نهایت هم با قرار دادن شرایط معاملاتی، خود را از زیان جلوگیری کنید و به سود برسید.

در نهایت، این مهم است که تحلیل‌های بازار را به خوبی بتوانید درک کنید. با استفاده از پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های بنیادی و تکنیکی، گزینه‌های استاپ و لیمیت را تعیین کنید. اگر شما یک تازه‌کار در بازار هستید؛ بهترین روش برای انجام معامله تا زمانی که به سطح حرفه‌ای در بازار و تحلیل‌های مربوطه برسید، استفاده از ارتباطات لیمیت در صرافی کوینکس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا