بهترین تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید کدامند آیا می‌توانید یک معامله‌گر خوب شوید یا خیر؟ مشخص شده است که افراد خاصی نسبت به سایرین برای این نوع فعالیت مناسب‌ترند. همچنین آشکار شده است که موفق‌ترین معامله‌گران ویژگی‌های شخصیتی مشابهی از خود نشان می‌دهند.

در معاملات، ممکن است حدس زده باشید که کسانی که به احتمال زیاد موفق می‌شوند، معمولاً در حیطه ریاضی و آمار استعداد بالایی دارند. به عنوان مثال، بسیاری از معامله‌گران از بازی بلک جک (بازی با ورق که در آن شما باید تا حد امکان به عدد 21 نزدیک شوید، بدون اینکه از این تعداد تجاوز کنید) لذت می‌برند. معاملات و بلک جک دارای چندین شباهت هستند: محاسبه ارزش مورد انتظار، تصمیم‌گیری بر اساس اطلاعات ناقص، درک ریسک در مقابل پاداش، دانستن زمان شرط بندی، و غیره.

ما در این مقاله به بررسی تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید و نقاط قوت و ضعف هرکدام می‌پردازیم.

چه چیزی شما را از سایر معامله‌گران متمایز می‌کند؟

جدای از دوقلوهای همسان، اکثر ما تمایل داریم به انواع مختلفی از فعالیت‌های حرفه‌ای و تفریحی متمایل شویم.

اگر می‌خواهید در معاملات روزانه موفق شوید، باید شخصیت تجاری خود را توسعه دهید و تیپ شخصیتی خود را بشناسید. این موضوع بسیار مهم است که شما خود را به عنوان یک معامله‌گر که مایل به معامله با برندگان است و نه با بازنده ها معرفی کنید. شخصیت برنده به شما این امکان را می‌دهد که سناریوهای معاملاتی مناسب را شناسایی کرده و در آن‌ها معامله کنید در حالی که یک شخصیت بازنده شما را مجبور می‌کند که در برابر سناریوهای اشتباه معامله کنید. توسعه شخصیت معاملاتی صحیح در کل به شما امکان را می‌دهد که در مسیر مناسب حرکت کنید.

از تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید می‌توان انواع متفاوتی را نام برد. برخی از افراد معاملات تهاجمی روزانه را ترجیح می‌دهند با این حال، برخی از معامله‌گران می‌خواهند در حاشیه بنشینند و منتظر فرصت‌های عالی برای ارائه خود باشند. در این‌جا برخی از ویژگی‌های مهم معامله‌گران روزانه موفق آورده شده است که اگر می‌خواهید در معاملات روزانه موفق شوید باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

نوع شخصیت تجارت فارکس

شخصیت تهاجمی این یکی از محبوب‌ترین تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید است. شخصیت تهاجمی به هر حال مزایایی دارد. بسیاری از معامله‌گران موفق فارکس این سبک تهاجمی را در معاملات دارند. آن‌ها تمایل به خرید و تجارت بسیار سریع و تهاجمی دارند و زمانی برای فکر کردن ندارند. این منجر به سود یا زیان سریع می‌شود که بستگی به نحوه مدیریت آن‌ها دارد. برخی از معامله‌گران موفق به دیوانگی خرید کشیده می‌شوند.

The best trading personality types

تیپ شخصیتی منفعل

اگر فردی با ذهن باز و صبور هستید. این تیپ شخصیتی ممکن است برای شما مناسب باشد. شما ممکن است یکی از کندترین و آرام‌ترین معامله‌گران باشید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا ضرر را کم نگه دارید و بنابراین می‌توانید به سرعت راه‌اندازی‌های تجاری بالقوه را شناسایی کنید.

شخصیت ارتباطی تجارت فارکس

جنبه ارتباطی این تیپ شخصیتی عالی است. شما زیاد صحبت می‌کنید و مشتریان و بازار را به خوبی درک می‌کنید. بسیاری از معامله‌گران موفق این شخصیت تجاری را کامل کرده‌اند و از برقراری ارتباط منظم با مشتریان خود لذت می‌برند. توانایی تصمیم گیری سریع و توضیحات قابل درک برای مشتریان خود یک ویژگی عالی برای داشتن یک معامله‌گر موفق است.

معامله‌گران راننده

رانندگان افرادی سریع هستند که بسیار قاطع هستند. آن‌ها دوست دارند فوراً به نقطه اصلی و به نتیجه نهایی برسند. آن‌ها دوست دارند به موفقیت برسند و به سمت موفقیت سوق داده می‌شوند. آن‌ها با گزینه‌ها و نتایج آشنایی دارند و تمایل دارند سریع تصمیم بگیرند.

نقاط قوت آن‌ها به عنوان یک معامله‌گر این است که از فشار دادن دکمه و انجام معامله نمی‌ترسند و می‌توانند فرصت بزرگی را که یادگیری تجارت می‌تواند از منظر زمان، پول و انرژی به آنها ارائه دهد، ببینند.

نقاط ضعف آن‌ها این است که زمان کافی برای تجزیه و تحلیل خود نمی‌گذارند، آن‌ها تمایل دارند قبل از اینکه بتوانند راه بروند، بدوند، و آن‌ها تمایل دارند که درست قبل از رسیدن به موفقیت تسلیم شوند.

معامله‌گران رسا

یکی دیگر از تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید معامله‌گران رسا هستند. این افراد تمایل دارند همه‌چیز سرگرم کننده و لذت بخش باشد، و مانند رانندگان سریع تصمیم می‌گیریرند.این تیپ شخصیتی احساسات زیادی نشان می‌دهند و افرادی پرشوری هستند. ماجراجویی و تجربیات جدید را دوست دارند و می‌خواهند به خاطر دستاوردها و کارهایشان شناخته شوند.

نقطه قوت این افراد در رابطه با معاملات این است که می‌توانند دکمه را فشار داده و اقدام کنند. همچنین برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر خوب هیجان‌زده هستند، زیرا می‌توانند چشم‌اندازهایی را ببینند که در صورت موفقیت، زندگی‌ آن‌ها چگونه خواهد بود، که این انگیزه باعث می‌شود تا به طور مداوم برای تحقق آن‌ها تلاش کنند.

نقطه ضعف این افراد این است که به انگیزه زیادی نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از کاری که در هر مرحله انجام می‌دهند لذت ببرند، مواقعی وجود دارد که کار معامله ممکن است تکراری به نظر برسد، بنابراین این افراد واقعاً باید سخت کار کنند تا بتوانند پشتکار داشته باشند و مسیر را ادامه دهند.

معامله‌گران دوست داشتنی

فردی با تیپ معامله‌گر دوست داشتنی در مقیاس آهسته‌تری از طیف شخصیتی قرار دارد نه از نظر توانایی ذهنی، بلکه از نظر فرآیند تصمیم گیری. با این حال، هنگامی که آن‌ها در نهایت تصمیم گرفتند، وارد عمل می‌شوند و برای رسیدن به آن هدف تلاش می‌کنند. این تیپ شخصیتی بسیار مردم‌گرا هستند و دوست دارد دوست پیدا کند و مورد پسند واقع شود، و با چارچوب‌ها برای کار کردن بسیار راحت وقف پیدا می‌کنند زیرا در پیروی از دستورالعمل‌ها عالی است.

نقاط قوت آن‌ها این است که اگر دستورالعمل‌های درستی به آن‌ها داده شده باشد، می‌توانند به طور دقیق از آن‌ها پیروی کنند. در نتیجه، این نوع Amiable است که زمانی که ساختار و پشتیبانی مناسب در اطراف خود داشته باشد، به سرعت در معاملات پیشرفت می‌کند.

نقطه ضعف آن‌ها این است که اغلب اعتماد ندارند و به کندی اعتمادی را که تجارت نیاز دارد به دست می‌‌آورند و این موضوع فشار دادن دکمه و انجام معامله را برای آنها دشوار می‌کند، به خصوص در روزهای اولیه. آن‌ها همچنین می‌توانند بیش از حد احساساتی باشند.

معامله‌گران تحلیلی

یکی دیگر از تیپ شخصیت‌های مناسب ترید معامله‌گران تجلیلی هستند که این افراد دوست دارند قبل از تصمیم‌گیری تا حد امکان اطلاعات جمع آوری کنند همچنین آن‌ها عاشق جزئیات هستند و در احساسات خود را بسیار کنترل می‌کنند این افراد به چندین منبع اثبات نیاز دارند چون عموما اعتماد کمی دارند.

نقطه قوت آن‌ها در این است که تعهد آن‌ها به تحقیق و انجام تجزیه و تحلیل و آزمایش مورد نیاز توسط هیچ تیپ شخصیتی دیگری شکست نمی‌خورد. داده‌های آن‌ها دقیق، عمیق است و درک فوق‌العاده‌ای از بازارهایی که معامله می‌کنند و همچنین استراتژی‌شان را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

بزرگترین ضعف آن‌ها این است که انجام معامله برای آن‌ها بسیار دشوار است. این تا حدی ناشی از عادت به پیچیده کردن بیش از حد معاملات به جای ساده نگه داشتن آن است. آن‌ها هر شاخص جدیدی را دوست دارند و می‌خواهند هر الگوی حدیدی را درک کنند در حالی که در واقعیت ممکن است فقط به دو یا سه مورد برای موفقیت نیاز داشته باشند.

معامله‌گران درون‌گرا و برون‌گرا

یکی از تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید و معامله‌گران خوب فارکس اغلب درونگراها هستند و حسگرهای قوی دارند. وارن بافت نمونه‌ای است که مبتنی بر حس و درونگرا است. در برنامه متا بازتاب در مقابل عمل، فرد باید قبل از اقدام، اطلاعات زیادی را جمع‌آوری کند و هنگامی که او اقدامی انجام می‌دهد به خودش بسیار مطمئن است زیرا دقت لازم را انجام داده است. در سمت دیگر ما دونالد ترامپ را داریم. دونالد ترامپ یک حسگر قوی است اما مردمی است او یک برونگرا است. او در عمل بسیار سریع‌تر است. در حالی که وارن برنامه‌ها و جلسات زیادی شرکت کرد تا بتواند یاد بگیرد با گروهی از مردم صحبت کند، حتی اگر پاهایش همچنان می‌لرزید.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ مردمی است، دوست دارد در مرکز توجه باشد، او افکار خود را با صدای بلند بیان کند، او سریع عمل می‌کند و چیزهایی می‌گوید که او را به دردسر می‌اندازد، اما به‌عنوان یک آدم مردمی، می‌تواند از پس آن برآید و راه خود را هموار کند. نبوغ آن‌ها این است که مبتنی بر حس باشند، واقعیت را همانطور که هست ببینند، در لحظه باشند و درست در لحظه مناسب اقدام کنند.

معامله‌گران خلاق

معامله‌گران خالق شهود بالایی دارند. این تیپ شخصیت‌های مناسب ترید دوست دارند با ایده‌ها و مفاهیم کار کنند و سریع عمل کنند، پروژه‌های زیادی را شروع می‌کنند اما تکمیل آن‌ها برایشان مشکل است.

مشکل دیگری که رخ می‌دهد این است که برخی از افراد از نظر درون‌گرایی و برون گرایی و شهود و حس متعادل هستند. این به این معنی است که آن‌ها شخصیت خوبی دارند اما برای نابغه بودن باید کمی افراطی باشید. متوجه خواهید شد که بسیاری از افراد بسیار موفق در معامله به این معنا که فقط در یک چیز خوب هستند، افراطی هستند. بنابراین اگر تیپ شخصیتی خلاق دارید، باید یاد بگیرید که آن را برای شروع تجارت یا هر مهارت دیگری تشخیص دهید همچنین باید بیاموزید که شخصیت خود را برای کار مورد نظر خود زمینه سازی کنید.

علاوه بر شناخت تیپ شخصیتی مناسب ترید خود باید بدانید که تجارت بسیار شبیه موج سواری است که در آن شما به دانش و مهارت نیاز دارید سپس باید بدانید چه زمانی به ساحل بروید و چه زمانی شرایط مختلف موج سواری برای انواع موج سواران مناسب است.

شما باید صبور باشید و منتظر زمان مناسب برای ورود به آب باشید و باید پارو بزنید و وارد دریا شوید. شما باید منتظر باشید و بدانید که سوار کدام موج شوید، و شما باید بدانید که چه مدت می‌توانید بر روی موج سوار بمانید، چه زمانی باید پیاده شوید و در صورت وقوع حادثه یک استراتژی برای خروج داشته باشید.

تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید

معامه‌گران خرگوش

یک نوع از تیپ‌های معامله‌گر، خرگوش است. این نوع معامله‌گران هر روز تعدادی معاملات کوچک و سریع انجام می‌دهند و به دنبال رزرو تعداد زیادی سود کوچک هستند.اگر صبر و حوصله ندارید، تجارت طولانی مدت می‌تواند شما را خسته کند.

معامله‌گران لاک‌پشت

در مقابل معامله‌گران خرگوش شما معامله‌گران لاک پشت را دارید، این معامله‌گران چند موقعیت بزرگ را می‌گیرند که روزها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد، زیرا منتظر می‌مانند تا بازار به روندهای بلندمدتی که آن‌ها شناسایی کرده‌اند برسد.

این‌ها رویکردهای کاملاً متفاوتی برای معامله هستند که برای موفقیت نیاز به خلق و خو، شخصیت و مجموعه مهارت‌های خاصی دارند.

کدام تیپ شخصیتی بهترین معامله‌گر را می‌سازد؟

من متقاعد نشده‌ام که کدامیک از تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید باعث می‌شوند یک معامله‌گر بهتر یا بدتر باشد چون هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.برای مثال، شخصی که بیشتر راننده است، احتمالاً سریع‌تر از شخصی که تحلیلی است، حساب کاربری خود را خراب می‌کند.

اما آیا این بدان معناست که Analytical بهتر از Driver است یا معامله‌گر تحلیلی بهتر است یا لاک‌پشت؟ نه، نه لزوما.

به عنوان مثال، از انواع تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید نوع تحلیلی تمایل دارد که بیش از حد فکر کند و کمتر از آن متعهد شود و در واقع معاملاتی را که باعث کسب درآمد برای آن‌ها می‌شود، انجام نمی‌دهد.

شما می‌توانید مقاله‌های آموزشی دیگری را در این‌ سایت مشاهده کنید.

تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید

نتیجه

هنگام انتخاب شخصیت تجاری برای معامله، شاید گفتن این‌که کدامیک از تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید، بهترین تیپ شخصیتی هستند اما مهم است که همه این ویژگی‌ها و خصوصیات را در نظر داشته باشید. هر شخصیت تجاری برای همه شرایط مناسب نیست و هر تیپ شخصیتی نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد. اگر بتوانید خود را با شرایط بازار وفق دهید، بسیار موفق‌تر خواهید بود و آن‌گونه که شرایط ایجاب می‌کند تجارت می‌کنید. بنابراین از امتحان کردن تیپ‌های متفاوت شخصیتی مناسب ترید در تجارت خود نترسید تا زمانی که آنچه برای شخصیت شما مناسب است را پیدا کنید.

پس از شناسایی انواع تیپ‌های شخصیتی مناسب ترید، و تطبیق آن‌ها با شخصیت خود نیاز است برای ورود به بازار سرمایه و معامله‌گری آموزش‌ کافی ببینید. ما مقاله‌ی آموزشی دیگری را در سایت منتشر کرده‌ایم که می‌توانید مقاله را در این‌جا مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا