آموزش استفاده از لیکویید کانترکت MoonXBT

استفاده از لیکویید کانترکت MoonXBT به این دلیل شناخته شده است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا مقادیر زیادی نقدینگی وارد معاملات خود کنند و نقدینگی عالی برای محصول ارائه کنند.

صرافی مونیکس بی تی خدمات زیادی را برای کاربران خود در نظر گرفته است. معاملات اسپات، پرپچوال کانترکت، گارانتی آپشن، کپی ترید و لیکوئید کانترکت از جدیدترین آن ها به شمار می روند. این صرافی به کاربران این امکان را می دهد که برنامه های معاملاتی خود را با نقدینگی کافی و به شکل اثرگذاری در این صرافی داشته باشند.

این صرافی کارش را از سال ۲۰۲۱ آغاز کرده است. در چند سال فعالیتی که این صرافی داشته است، ۶۰ کشور از همه دنیا از خدمات آن بهره می برند. از میان این کشورها می توان به ویتنام، امریکای لاتین و روسیه اشاره کرد. حجم معاملاتی که در این صرافی انجام می گیرد بسیار زیاد است و کاربرانی از همه دنیا دارد.

صرافی مون ایکس در جزایر کیمن مستقر است. این جزایر قسمتی از مستعمرات فرادریایی بریتانیا هستند که در ۲۴۰ کیلومتری کوبا و ۲۶۸ کیلومتری جامائیکا قرار دارند.

این صرافی با ایرانیان مشکلی ندارد و کاربران ایرانی میتوانند به راحتی در آن ثبت نام و احراز هویت کنن و سپس با خیال راحت و خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند.

قرارداد لیکویید کانترکت MoonXBT چیست؟

این قرار داد ابتدا با نام [Light contract] بود سپس رسماً به [Liquid contract] تغییر نام داد و اجازه داد کاربران آزادانه تر تجارت کنند.

قرارداد لیکویید کانترکت MoonXBT به کاربران اجازه می‌دهد تا پوزیشن های در جهت روند یا خلاف روند بازار را ثبت کنند و برای قراردادهای جفت معاملاتی خود سفارش خرید و فروش ثبت کنند. با توجه به ویژگی قراردادهای نقدی، سرمایه گذاران مجاز هستند تا سقف 5000 USDT را با اهرم X150 برای معاملات خود استفاده کنند.

MoonXBT نه تنها بحش زیادی از نقدینگی را به “لیکویید کانترکت” خود می دهد، بلکه خود نقدینگی را نیز فراهم می کند تا بتوان سفارشات معامله گران را در میلی ثانیه پر کرد.

مشاهده می‌شود که MoonXBT با اجرای سریع در چند صرافی، با حمایت تامین‌کنندگان نقدینگی و از همه مهم‌تر با کمک ویژگی‌های معاملاتی کپی ترید، نقدینگی عالی را برای معاملات قراردادی خود فراهم می‌کند که به معامله‌گران فیوچرز کمک می‌کند تا ریسک‌ها را به حداقل برسانند و سود را به حداکثر برسانند.

مزایای لیکویید کانترکت مون ایکس بیتی:

 • نقدینگی عالی برای ورود به معاملات در لیکویید کانترکت MoonXBT
 • باز شدن پوزیش ها در قیمت دلخواه با کسری از ثانیه و بدون خطا
 • استفاده از اهرم بالا تا 150X
 • وارد کردن مقدار بالای مارجین تا ۵ هزار تتر به هر پوزیشن

آموزش معامله در قسمت لیکویید کانترکت

برای معامله در قسمت لیکویید کانترکت MoonXBT بعد از ثبت نام و وارد شدن به حساب کاربری خود.

از منوی سایت به قسمت CONTRACT و سپس Liquid Contract بروید.

قرارداد لیکویید کانترکت
قرارداد لیکویید کانترکت MoonXBT

سپس با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد که به صورت کامل تمام قسمت های آن را برای شما توضیح حواهیم داد.

صفحه ترید Liquid Contract
صفحه ترید لیکویید کانترکت MoonXBT

آموزش قسمت های کلی Liquid Contract مون ایکس بیتی

 1. در این قسمت شما میتوانید ارز موردنظرخود را برای معامله انتخاب کنید و یا با ستاره‌دار کردن آنها را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنید.
 2. به کمک ایننمودار و امکاناتی که داره میتونید تحلیل خودتونو روی ارز مورد نظر انجام دهید و روند بازار را برای وارد شدن به پوزیشن مورد نظر پیدا کنید. نمودار را میتوانید روی تایم فریم های مختلف تنظیم کنید و از اندیکاتورها نیز استفاده کنید.
 3. مهم ترین قسمت!! شما میتوانید در حالت مارکت (قیمت لحظه ای) یا تریگر (قیمت دلخواه) معاملات خود را در جهت لانگ یا شورت باز کنید.
 4. در این بخش تمام اوردها و معاملات شما قابل رویت هست. شما در قسمت Position میتوانید معاملات باز خود را ببینید و درصد سود و زیان معامله نیز به شما نشان داده میشود.همچنین میتوانید در قسمت TP/SL برای معامله خود حد سود و یا ضرر تعیین کنید.
 5. به کمک این قسمت میتوانید حساب خود را مشخص کنید که با حساب اصلی یا Real معامله کنید یا با حساب Demo و یا حساب Trading bonus وارد معامله شوید. همچنین به کمک Deposit میتوانید وار قسمت واریز به صرافی بشید و حساب خود را شارژ کنید و اگر قبلا حساب خود را شارژ کرده اید میتوانید از قسمت Transfer موجودی خود را به حساب لیکویید کانترکت منتقل کنید.

آموزش باز کردن معامله لانگ/شورت در لیکوئید کانترکت

مشابه معاملات عادی فیوچرز شما میتوانید در حالت Market با مشخص کردن اهرم و مقدار مارجین ورودی در لحظه وارد معامله بشید. یا در حالت Trigger مشابه لیمیت در فیوچرز با قیمت دلخواه وارد یک معامله شوید.

بازکردن پوزیش در حالت Market در لیکوئید کانترکت

حالت مارکت لیکویید کانترکت MoonXBT مون ایکس بیتی
حالت مارکت لیکویید کانترکت MoonXBT مون ایکس بیتی
 1. حالت معامله را روی Market قرار دهید.
 2. نوع معامله لانگ/ خرید و یا شورت/فروش را انتخاب کنید.
 3. از قسمت Leverage اهرم معامله خود را انتخاب کنید که با چند برابر پولتون میخاهید وارد معامله بشید.
 4. مقدار Margin یا پول ورودی به پوزیش را بدون در نظر گرفتن اهرم وارد کنید. مثلا: 10 دلار که با اهرم 10X میشود 100 دلار
 5. با تیک زدن گزینه TP/SL میتوانید برای معامله خود حد سود و ضرر را مشخص کنید. price مشخص کردن بر اساس قیمت است و ratio مشخص کردن بر اساس درصد است. SL: حد ضرر و TP: حد سود
 6. سپس در انتهای کار پس از انجام تنظیمات دلخواه بر روی Buy/Long کلیک کنید.

بازکردن پوزیش در حالت Trigger در لیکوئید کانترکت

حالت تریگر لیکویید کانترکت MoonXBT مون ایکس بیتی
حالت تریگر لیکویید کانترکت MoonXBT مون ایکس بیتی
 1. حالت معامله را روی Trigger قرار دهید.
 2. نوع معامله لانگ/ خرید و یا شورت/فروش را انتخاب کنید.
 3. در باکس قیمت مورد نظر برای ورود به پوزیش را وارد کنید.
  (بقیه قسمت ها مشابه حالا Market مارکت است.)
 4. از قسمت Leverage اهرم معامله خود را انتخاب کنید که با چند برابر پولتون میخاهید وارد معامله بشید.
 5. مقدار Margin یا پول ورودی به پوزیش را بدون در نظر گرفتن اهرم وارد کنید. مثلا: 10 دلار که با اهرم 10X میشود 100 دلار
 6. با تیک زدن گزینه TP/SL میتوانید برای معامله خود حد سود و ضرر را مشخص کنید. Stop loss price مشخص کردن جد ضرر بر اساس قیمت است و SL ratio مشخص کردن حد ضرر بر اساس درصد است.
 7. سپس در انتهای کار پس از انجام تنظیمات دلخواه بر روی Sell/Short کلیک کنید.

قرارداد آتی لیکوئید کانترکت Liquid Contract چیست؟

نوع جدید از معامله ارز دیجیتال است مشابه فیوچرز ولی با قدرت و دقت بالاتر، ورود به معامله فقط با ۱ دلار

مزایای MoonXBT Liquid Contract چیست؟

استفاده از اهرم بالا، حداقل سرمایه ۱ دلاری، تعیین کردن حد سود و ضرر قبل از باز کردن معامله، انجام سفارشات در میلی ثانیه، نقدینگی عالی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا