آموزش کسب درآمد استیکینگ در صرافی ال بانک

اقدامات در بازار ارزهای دیجیتال، از سرمایه‌گذاری و ترید ارزهای دیجیتال شروع و تا دنیای گسترده‌ای ادامه پیدا می‌کند. یکی از روش‌های متنوع کسب درآمد در دنیای دیفای، استیکینگ یا سپرده‌گذاری ارز دیجیتال نام دارد. این روش یکی از روش‌های قدیمی در جهان ارزهای دیجیتال برای کسب درآمد است. برای به دست آوردن درآمد از این روش، نیاز است که ابتدا با مفاهیم پایه آن آشنا شوید و سپس به انجام آن بپردازید. در این مقاله با آموزش کسب درآمد استیکینگ در صرافی ال بانک همراه شما خواهیم بود.

چنانچه علاقمند به ثبت نام در صرافی ال بانک Lbank هستید، می‌توانید از کد تخفیف زیر که به صورت اختصاصی برای وبسایت تحلیل اکسچنج است، استفاده کنید:

استیکینگ در صرافی ال بانک Lbank چیست؟

پیش از آشنایی با مفهوم سپرده‌گذاری ارز دیجیتال، ابتدا به پروتکل‌های اجماع در بلاکچین‌ها توجه کنیم. این پروتکل‌ها برای افزایش امنیت در شبکه‌های بلاکچین استفاده می‌شوند. برای مثال، در بلاکچین بیت کوین از پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌شود که به تولید بلاک‌ها از طریق ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال منجر می‌شود.

بعضی از شبکه‌های بلاکچین از پروتکل اجماع اثبات سهام (PoS) برای تضمین امنیت استفاده می‌کنند. این پروتکل همراه با سپرده‌گذاری یا سهام‌گذاری کاربران شبکه انجام می‌شود. به عنوان مثال، کاربران مقداری از دارایی خود را در یک کیف پول مخصوص قفل می‌کنند تا در اعتبارسنجی شبکه شرکت کنند.

یکی از اهداف سپرده‌گذاری (استیکینگ در صرافی ال بانک) افزایش پاداش‌هایی است که به کاربران تعلق می‌گیرد. مقدار پاداش واگذاری به مدت زمان سپرده‌گذاری، مقدار دارایی و نوع شبکه بستگی دارد.

لازم به ذکر است نخستین استفاده از پروتکل اثبات سهام در سال ۲۰۱۲ توسط دو فرد به نام‌های سانی کینگ و اسکات نادال انجام شد. شبکه اتریوم یکی از مشهورترین شبکه‌هایی است که از این پروتکل استفاده می‌کند. اما اولین ارز دیجیتال که استیکینگ را ارائه کرد، پیرکوین بود. از آن به بعد، بسیاری از شبکه‌های دیگر نیز به پروتکل اجماع اثبات سهام پیوستند.

انواع روش‌های استیکینگ در صرافی ال بانک Lbank

اصولا، هر سرمایه‌گذاری دیجیتالی تا 3 روش مختلف استیکینگ را پذیرفته‌ که باید با توجه به پلتفرم سپرده‌گذاری و سرمایه سپرده‌گذاری، یکی از این سه روش را انتخاب کنید.

استیکینگ به روش سرد، معمولا برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، سرمایه‌گذار دارایی خود را در کیف پول آفلاین یا سرد قفل می‌کند و تا زمانی که دارایی در این کیف پول باقی ماند، سود محاسبه شده آن به او تعلق می‌گیرد. اما هنگام برداشت دارایی، سود محاسبه شده به حساب وی واریز می‌شود. این روش برای دارایی‌هایی با اهمیت امنیتی بالا مناسب است.

در استیکینگ به روش قفل شده نیز، سرمایه‌گذار دارایی خود را در کیف پول صرافی قفل می‌کند. سود هر روز محاسبه شده و اگر بتواند دارایی خود را ترکیب کند، می‌تواند دارایی را بدون اخطار برداشت کند. اما برخی کیف پول‌ها مدت زمان مشخصی برای قفل کردن دارند که قبل از آن، امکان برداشت وجود ندارد.

برای روش سوم یعنی استیکینگ به روش منعطف، سرمایه‌گذار به راحتی می‌تواند دارایی‌های خود را از سپرده‌گذاری خارج و حتی معامله کند. این روش در کیف پول‌های داغ یا نرم‌افزاری امکان‌پذیر بوده و معمولا با بازده کمتری همراه است.

نحوه استفاده از استیکینگ

  • برای این کار، آن‌ها باید تعدادی کوین را به عنوان سهام قفل کنند. حجم سهام افراد تعیین‌کننده‌ی انتخاب یک نود برای تأیید و ایجاد بلوک بعدی است. فرد با بیشترین سهام، بیشترین فرصت برای انتخاب شدن و دریافت پاداش دارد.
  • وقتی یک نود برای ایجاد بلوک انتخاب می‌شود، ابتدا معتبر بودن تراکنش‌های موجود در بلوک را بررسی می‌کند. اگر تراکنش‌ها معتبر باشند، بلوک را ایجاد کرده و به بلاک‌چین اضافه می‌کند. در نهایت، نود پاداشی برای کارمزد تراکنش‌ها دریافت می‌کند.
  • برای جلوگیری از انتخاب مکرر نودهای ثروتمند، الگوریتم اثبات سهام اولیه شامل تغییراتی نظیر انتخاب بر اساس سن کوین و انتخاب بلوک به صورت تصادفی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اقدامات، تنوع و عدالت در فرآیند انتخاب را افزایش می‌دهند.

محاسبه سود استیکینگ در صرافی ال بانک Lbank

یکی از مهمترین مفاهیم در حوزه سپرده گذاری، نرخ سود سالانه یا Annual Percentage Yield است که به اختصار APY شناخته می‌شود. این تعریف به سه عامل اصلی توع، تعداد ارز دیجیتال و مدت زمان سپرده‌گذاری بستگی دارد. نرخ سود سالانه به صورت درصدی محاسبه می‌شود. این نرخ سوددهی سالانه به طور مستقیم توسط پلتفرم استیکینگ در صرافی ال بانک تعیین می‌شود. اعتبار سپرده گذاری، تعداد ارز دیجیتال و زمان به میزان بالاتر به افزایش نرخ APY منجر خواهد شد.

برای مثال، فرض کنید قصد دارید ارز ترون را در کیف پول خود انباشت کنید. APY برای ترون در این کیف پول بین ۳.۵۰ تا ۵ درصد است. اگر نرخ سود سالیانه را ۵ درصد در نظر بگیریم، این به این معنی است که سودی که از استیکینگ در صرافی ال بانک بر اساس قیمت لحظه‌ای ترون در یک سال دریافت می‌کنید، ۵ درصد خواهد بود. به عنوان مثال، اگر قیمت ترون ۰.۰۷۷ دلار باشد و شما ۱۰۰۰ ترون را استیک کنید، در یک سال ۵۰ ترون سود خواهید کرد که با توجه به قیمت ترون ۳.۸۵ دلار خواهد بود.

برای محاسبه سود ماهیانه و روزانه، می‌توانید این رقم را به ترتیب برای ۱۲ و ۳۶۵ ماه تقسیم کنید. با این وجود، به دلیل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی دقیق سود استیکینگ بسیار دشوار است.

ریسک‌های موجود در استفاده از استیکینگ

بازار ارز دیجیتال به دلیل ارائه فناوری‌های نوین، همواره مورد توجه قرار گرفته؛ اما این توجه با ریسک‌هایی نیز همراه است. در واقع، در این بازار روش‌های مختلفی برای کسب سود وجود دارد، اما همیشه با خطر و ریسک همراه خواهد بود. استیکینگ نیز یکی از این روش‌های کسب سود است که ممکن است با ریسک‌هایی همراه باشد. در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا به بررسی ریسک‌های استیکینگ در حوزه ارز دیجیتال بپردازیم.

یکی از خطرات مهم در استیکینگ، خطر هک شدن دارایی‌ها در شبکه بلاکچین است. خبرهای متعددی از حملات هکرها به پلتفرم‌های دیفای که خدمات Staking ارائه می‌دهند، شنیده‌ایم که منجر به سرقت دارایی‌های کاربران شده است. بنابراین، قبل از انتخاب یک پلتفرم برای سپرده‌گذاری، به امنیت و اعتبار آن بپردازید. برای بررسی امنیت ال بانک می‌توانید از این لینک اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

یکی از ریسک‌های دیگری که در فرایند استیکینگ وجود دارد، قفل شدن دارایی‌ها در استخرهای تامین نقدینگی است. زمانی که دارایی‌ها به مدت زمان معینی قفل می‌شوند، کاربران امکان برداشت دارایی خود را ندارند و در صورت ریزش بازار، ممکن است با ضررهای بیشتری مواجه شوند.

امکان متمرکز شدن شبکه نیز یکی از ریسک‌های موجود در استیکینگ است. هر چه یک کاربر سپرده بیشتری داشته باشد، حق بیشتری در اعتبارسنجی شبکه خواهد داشت و این موضوع می‌تواند به تمرکززدایی در شبکه منجر شود.

در نهایت، کاهش نقدینگی یکی دیگر از ریسک‌های استیکینگ در صرافی ال بانک است. انتخاب رمزارزی که نقدینگی کمی دارد ممکن است سود بالایی داشته باشد؛ اما اگر بازار و نقدینگی لازم برای فروش آن وجود نداشته باشد، ممکن است به سود شما کمکی نکند.

بنابراین، قبل از ورود به فعالیت استیکینگ در صرافی ال بانک، بهتر است تمامی ریسک‌ها و آسیب‌های احتمالی را مورد بررسی دقیق قرار داده و تصمیم مناسب را با آگاهی کامل اتخاذ کنید. اگر با صرافی ال بانک آشنایی ندارید می‌توانید از طریق لینک‌های موجود، آموزش صرافی ال بانک، آموزش ثبت نام، شارژ حساب و … را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا