دریافت وام در صرافی مکسی

در حال حاضر، صرافی مکسی یکی از معتبرترین و مورد اعتمادترین موسسات مالی در حوزه ارائه خدمات مالی و وام‌های ارزی محسوب می‌شود. این صرافی با ارائه انواع وام‌های ارزی، به افراد کمک می‌کند تا به خواسته‌ها و نیازهای مالی خود دست یابند. در این مقاله، قصد داریم به بررسی و آموزش دریافت وام در صرافی مکسی بپردازیم. در ادامه، روند و مراحل دریافت وام از صرافی مکسی و نکاتی که بیشتر به آن توجه کنید، را بررسی خواهیم کرد. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای دریافت وام از صرافی مکسی بگیرید و با اطمینان از خدمات ارزشمند این صرافی بهره‌مند شوید.

crypto lending یا وام ارز دیجیتال چیست؟

سیستم وام‌دهی در ارزهای دیجیتال به شکلی مشابه با وام‌های سنتی عمل می‌کند، که در آن افراد دارایی‌های رمزارزی خود را به دیگران به عنوان وام قرض می‌دهند و در مقابل سود به صورت منظم دریافت می‌کنند. این پرداخت‌های سود به صورت ارز دیجیتالی و در فواصل زمانی مختلف ارزی (مانند روزانه، هفتگی یا ماهانه) صورت می‌گیرد.

پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو (که اغلب به عنوان صرافی‌های ارز دیجیتال شناخته می‌شوند) می‌توانند متمرکز یا غیرمتمرکز باشند. در هر دو حالت، وام‌گیرندگان برای دریافت وام باید وثیقه‌ای را ارائه دهند و سپس وام را به مرور زمان پرداخت کنند تا وثیقه خود را دریافت کنند. ارز دیجیتالی که به عنوان وثیقه قرار داده ‌اید تا زمان پرداخت کامل وام محافظت می‌شود، اما برخی از حقوق مربوط به این دارایی‌ها (مانند قابلیت معامله یا فروش) تا زمان پرداخت کامل وام از دست می‌رود.

شرایط دریافت وام در صرافی مکسی

  • تمام افرادی که عضو پلتفرم MEXC هستند و دارای دارایی‌های مورد نیاز در حساب اسپات خود هستند، می‌توانند وام دریافت کنند.
  • برای محاسبه بهره سیستم بهره را به صورت روزانه محاسبه کرده و بر اساس مدت زمان واقعی استفاده از وام، هزینه‌های آن را محاسبه می‌کند. فرمول محاسبه بهره به صورت زیر است: بهره = مقدار وام دریافتی × نرخ بهره روزانه.
  • پلتفرم MEXC فقط از بازپرداخت وام‌ها در مدت 30 روز پس از دریافت امکان پشتیبانی را دارد و از بازپرداخت زودهنگام پس از دریافت وام در صرافی مکسی حمایت نمی‌کند.
  • نسبت ارزش وام به ارزش وثیقه (LTV) نسبتی است که ارزش دارایی‌های وام گرفته شده را نسبت به ارزش وثیقه نشان می‌دهد. فرمول محاسبه این نسبت به صورت زیر است: ارزش LTV = (اصل وام + بهره وام) / مقدار وثیقه.

مزایای دریافت وام در صرافی مکسی

این فرصت برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستند، بسیار مناسب است. شما می‌توانید وام‌های ارزی را بدون پیچیدگی‌های مربوط به پروسه‌های بانکی دریافت کنید. هیچ نیازی به مطرح‌کردن دلیل درخواست وام نیست، به شما اجازه داده شده تا مبلغ وام را بر اساس وثیقه موردنظر تعیین کنید و از آن در هر زمینه‌ای که تمایل دارید استفاده کنید. این وام بدون محدودیت‌های جغرافیایی در سراسر جهان در دسترس است و هیچ محدودیتی برای شما ندارد. مبلغ وام در هیچ مرکز مالی متمرکزی ثبت نمی‌شود، بنابراین شما معاف از پاسخ‌گویی به اداره مالیات خواهید بود. این فرصت برای شما فراهم شده تا ببینید که مبلغ وام را خودتان تعیین کنید و هیچگونه محدودیتی در آن وجود ندارد.

مراحل دریافت وام در صرافی مکسی

  1. برای دریافت وام در مکسی ابتدا باید وارد اکانت مکسی شوید و درخواست خود را ارسال کنید.
  2. پس از ارسال درخواست و تعیین مقدار دلخواه، می‌توانید سود یا بهره را بررسی کرده و وام خود را دریافت کنید.
  3. در این صفحه همچنین باید تعداد روزهای دوره وام را نیز تعیین کنید تا سر وقت مبلغ تعیین شده را برگردانید.

تفاوت وام ارز دیجیتال و وام معمولی چیست؟

در ادامه به تعدادی از تفاوت‌های وام ارز دیجیتال با وام اعتیادی اشاره می‌کنیم:

  • در بانک ملزم به ارائه وثیقه‌هایی مانند سند خانه یا فیش حقوقی هستید؛ اما در مورد وام ارز دیجیتال می‌توانید دارایی دیجیتال خود را به‌عنوان تضمین ارائه کنید.
  • افراد زیر ۱۸ سال و بدون شغل ثابت نمی‌توانند وام بانکی دریافت کنند، اما برای دریافت وام ارز دیجیتال فقط نیاز به دارا بودن دارایی دیجیتال است.
  • در فرآیند دریافت وام از بانک شما ممکن است منتظر واریز پول بمانید، اما در صورت درخواست وام ارز دیجیتال پس از تأیید قرارداد مبلغ مورد نظر به کیف پول دیجیتال شما واریز می‌شود.

نکات مهم در حین گرفتن وام ارز دیجیتال

قبل از ورود به بازار وام ارز دیجیتال، باید نکات مهم زیر را بررسی کنید تا مشکلاتی را از پیش بگیرید و با موفقیت وام مد نظر خود را دریافت کنید.

یکی از نکات مهم بررسی امنیت پلتفرم وام‌دهی است. امروزه، جرایم سایبری در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار شایع شده‌اند، بنابراین، امنیت پلتفرم‌های وام‌دهی بسیار اهمیت دارد. حواشی مربوط به سرقت اطلاعات نشان می‌دهد که بیش از ۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۱ از دیفای هک شده بود. بنابراین، قبل از انتخاب پلتفرم مورد نظرتان برای وام‌دهی، حتما به امنیت آن توجه کنید.

یک مورد دیگر که باید بررسی شود، نرخ سود است. در برخی از پلتفرم‌های وام‌دهی ارز دیجیتال، نرخ سود ثابت است. اما در بسیاری از موارد، نرخ بهره وام با محاسبه عرضه کوین محاسبه می‌شود که بیانگر نوسانات بازار است.

نکته دیگر مربوط به شرایط بازپرداخت است. شروط بازپرداخت در هر پلتفرم وام‌دهی متفاوت است، بنابراین باید شرایط مدت پرداخت، برنامه پرداخت و هزینه‌های جریمه در صورت عدم پرداخت به موقع را مطالعه کرده و اطلاعات کافی را بدست آورید. برای اطلاعات بیشتر از دیگر صرافی‌ها نیز می‌توانید از لینک آموزش وام دهی در صرافی کوینکس را نیز یاد بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا